Co je to výhonek?…oddenek?

Tuším že je to něco jako výrůstek z rostliny či co ale potřeboval byhc návod, jak DEFINITIVNĚ POZNAT, že tohle je výhonek a tohle ne…a mimochodem-oddenek je jen tlustší část kořenu ne?

Nejlepší odpověď
hanulka11

takže rostliny množíme oddenkem nebo výhonkem

oddenek je část kořene která roste mělce pod povrchem /nemusí být nejtlustší/,prostě si z kořene oddělíme jeho část ze které vyrůstají již mladé sazenice a tu zasadíme/např, kosatec se tak množí/
výhonek je část rostliny stonku s listy/tak se třeba množí muškáty/.

Další odpovědi
beer

Výhonek je mladá část rostliny nad povrchem.
Oddenek je pak zpravidla silnější část kořene některých rostlin (ne všechny rostliny oddenky vytvářejí) a od normálního kořene jej spolehlivě poznáš tak, že má očka (pupeny), ze kterých vyrostou nové rostliny.