Lucimia

Co je to ten syndrom

myší ruky??? To je jako z dlouhodobé práce s počítačovou myší? Taky mám někdy pocit, že si tu ruku snad zničím, jak mě bolí…:-)

Nejlepší odpověď
annas

Tato „choroba“ se nazývá myšitida. Jde o neinfekční záněty šlach a šlachových pouzder. Nejčastěji jsou postiženy ohýbače a natahovače ruky a předloktí, šlachy v oblasti ramene.
Formou zánětu šlach je i bolestivý pohyb palce a zápěstí.
Může jít i o syndrom karpálního tunelu. Tzv. karpální tunel je tvořen řadou zápěstích kůstek, které jsou sestaveny do prohlutého oblouku a ten je překlenut tuhým příčným vazem. Může vznikout nejen při používání počítače, ale i z jiných důvodů.

Lékařka dr. Lukešová doporučuje:

  • správnou výšku židle
  • používat kompenzační gelové podložky
  • mít přiměřenou délku nehtů (dlouhé nehty nutí psát s nataženými prsty – dochází tak k přetížení ohýbačů a natahovačů prstů)
  • správně umístěnou obrazovku, používat zvláštní brýle pro práci s počítačem, monitor mít přímo před sebou, používat „držák dokumentů“ umístěný hned vedle monitoru
  • dodržovat přestávky, kompenzační cvičení, změnu činnosti.

Vybráno z článku MUDr. Olgy Lukešová, Sféra, časopis nejen o přírodním lékařství.

Další odpovědi
GangstaHelper

Je to syndrom karpálního tunelu.

http://zdravi­.idnes.cz/zdra­vi.asp?r=zdra­vi&c=A050630_221814_zdra­vi_bih