Kapicka

Co je to relativni pohyb?

Dobry den,chtela jsem se zeptat co to znamena relativni pohyb,neni to napr. kdyz je nejake teleso v klidu pokud ne,muzete mi to zduvodnit ale tak trosku po lajdacku jo :D obcas neporozumim nejakym vyrazum Deekuju…

Nejlepší odpověď
annas

Několik dalších odpovědí na otázku. Zkuste si je pročíst.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-relativita-pohybu-nejak-strucne

Další odpovědi
Michal Kole

Jseš na lodi

Vůči lodi kde stojíš jsi v klidu
Vůči mostu, který mijíte jsi v pohybu

Maggie.b

Relativní je když, jde třeba čas podle nás strašně pomalu (třeba taková hodina Češtiny… nuda, nuda). Nebo naopak když jde čas rychle (třeba hodina Tělocviku… jupí, jupí) zvládnete rozcvičku a než se stačíte pořádně rozběhat, zvoní! :) Ale nevím, jestli to platí i u POHYBU…

jendahun

Stojím li na Zemi,jsem v klidu jen relativně,protože Země jako planeta se pohybuje vesmírem a pohybuje se i celý vesmír.