co je to polyp ?

prosim vas co je to polyp zadam o vysvetleni a jestli je to zdravi nebezpecne a da se to vylecit ???

Odpovědi
Tomas12

Polyp je označení většinou pro nezhoubný nádor. Nejlépe posoudí konkrétní případ v závislosti na místě a velikosti polypu lékař. Určí, zda je třeba histologické vyšetření nebo ne a pak případně rozhodne o odstranění.
Já mám už asi 15 let na zádech malý lipom (druh polypu), u kterého doktor ani vyšetření nenavrhoval. Jeho velikost se za celou dobu nezměnila. Nemám s tím žádný problém.

Krugerka

stopkatý útvar, výrůstek na nosní sliznici

alenka901

Polypy mohou být téměř na všech možných sliznicích – žaludek, dvanácterník, tlusté střevo, nos. V každém případě, jak píše colon, je potřeba kontrola u lékaře a většinou se endoskopicky odstarňují, buď se ucvakne kleštičkami nebo upálí el. smyčkou. Upozorňuji, že vlastní cvakání a upalování je bezbolestné!! jinak pomalu rostou a v určitém okamžiku se změní na nádor.