co je to histologie

Doktor mi našel zánět žaludku a vzorky posílá na histologii,tak bych chtěla vědět co to znamená

Odpovědi
blesk26

Histologie se zabývá studiem mikroskopické struktury živočišných tkání. Cílem histologického vyšetření je posoudit odebranou tkáň, určit podle charakteristických struktur povahu onemocnění (zánět, nádor, jiná porucha) a rozhodnout o jeho závažnosti.

Zdroj: www.ulekare.cz/cla­nek/histologie-1283

bokul

Histologicka laborator ma na „starost“ analyz ruznych tkanovych vzorku. Stejne jako po beznem odberu krve se v biochemicke laboratori stanovuji analyty, tak na histologii se hledaji abnormality v tkani.

alenka901

Histologie (z řečniny: histos = tkáň, logos = nauka) je vědní disciplína, která se zabývá studiem mikroskopické struktury živočišných tkání (rostlinné tkáně – pletiva – jsou také zkoumány histologicky) a orgánů mnohobuněčných organismů. Je předmětem studia na lékařských fakultách.