Co je to paradoxní embolisace

Doktor mi napsal Bude zvažována operace ASD(??)/prevence paradoxní embolisace(???) Může mi někdo vysvětlit tyto dva pojmy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

.. absolutně mimo můj obor, ale přesto alespoň pomohu hledat v dostupných materiálech než a pokud se najde rádce povolanější, protože najít se toho dá opravdu dost:

1/ v českých skromných materiálech hledáme pomocí www.google.com
2/ v bohatších zahraničních materiálech pak hledáme na stejné adrese (avšak po klepnutí na odkaz "jazykové nástroje" napravo od pole vyhledávání)

==ASD==
citace: "ASD je defekt síňového septa, je jednou z mála vrozených srdečních vad ..."
http://www.wikiskripta.eu/…

==paradoxni embolizace==

http://translate.google.cz/…

bohužel je to strojový a tedy nepřesný překlad

Další odpovědi:

Bronzový

Jedná se skutečně o defekt septa atria (síně) - ADS. Nevím přesně vše o tomto defektu, ale pravděpodobně je tu riziko "ucpání" cévky v těle (nejčastěji v plicích, srdci), tudíž operace je nejspíše nezbytná.
Jinak nerozumím, proč vám to lékař nevysvětlil?

Pokročilý

Souhlasím.....Proč Vám lékař nesdělil,co s Vámi mají v plánu a co je podle nich nezbytné?Jednoznačné pochybení.Lékař je tady od toho,aby Vás informoval o Vašem zdravotním stavu.Ovšem nejste první,kdo si na nesrozumitelnost diagnóz stěžuje.já s otcem jsme je překládali celé rodině.Zase na druhou stranu,pokud tomu nerozumíte,máte se zeptat o co jde a měla by jste dostat erudovanou a srozumitelnou odpověď!Od toho tam jsou!

Pokročilý

ASD-defekt septa. vcelu časté a v podstatě to nevadí. dalo by se to popat jako dírka-propojení mezi předsíněmi v srdci.

paradoxní embolizace- je velmi vzácný stav, kdy se ucpe nějaká žíla (nejčastěji v nohách) nebo se utvoří krevní sraženinka v srdeční síni (oba stavy se nestávají jen tak, ale je proto jiné choroby, asi máte...(?))

no a paradoxní embolizace- že se tato sraženinka uvolní. namísto toho, aby ji krevní proud zanesl přes pravou síň a komoru do plicního oběhu (neuškodí, pokud je maličká, ale může být i závažná) prolétne tím ASD do levé síně a levou komorou se dostane do kamkoliv do těla- mozku, ledvin, střev, nohou,..-což může mít už vážnější následky.

nechci vás strašit. je to možný scénář, který se stává tak pár lidem ze statisíc...to není běžné...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.