co je to monuméntálnos­tí???????????

potřebuji to na Dějepis prosím.

Odpovědi
Lencis

Slovy monument či monumentalita, popřípadě též monumentálnost, obvykle rozumíme dva odlišné, i když někdy i navzájem související pojmy.

  • Jednak se jedná o nějaké velké či velkolepé výtvarné dílo – např. o sochu, obraz, sousoší či pomník (žulový monument).
  • V druhém významu respektive v přeneseném významu slova se pak jedná o jakékoliv hmotné lidské dílo (artefakt), jež působí svojí velikostí, mohutností, robustností, uměleckým mistrovstvím apod. (velká stavba, budova, kniha, román, film, divadelní hra, báseň, hudební skladba atd.).

více v odkaze

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­nument