Kerynka

Co je to koroze ? Jak vzniká? Kde se vyskytuju?

Nejlepší odpověď
anonym

Na otázku, co je to koroze, odpověděli ostatní. Nikdo neodpověděl na Tvou třetí otázku, kde se vyskytuješ. Řekla bych, že u počítače.

Další odpovědi
Drap

Oxidace kovů vlivem přísupu vzduchu, kyselosti a vlhkosti. Nejčastěji lze korozi idět na železných věcech,známá rez. Jistě jsi viděla spoustu zrezivělých věcí. Například u mědi či mosazi je známá jako měděnka. Nazelenalý až zelený povrch.

mosoj

Nevím jak hluboce se korozí zabýváš.
Ale tak jednoduché jak si to myslí v zde uvedených odpovědích to není. Je to celý vědní obor. Třeba taková elektrokoroze nemá nic společného s oxidací !!

V tomto odkaze si myslím že to je dobře a srozumitelně shrnuto. Vyber si s toho co se ti hodí.

http://smaturi­ta.wz.cz/tech/95­.doc

hanulka11

jednoduše řečeno…koroze je rezivění kovů ,......
napomáhá jí k tomu vlhkost a různé přírodní vlivy

podívej se kolem sebe na zrezlá auta, plechové cedule …a další a další

pokud chceš definici ,zadej si do vyhledavače koroze