Avatar uživatele
zjentek

Co je podle vás nejdokonalejší zbraň?

Dodatečné doplnění: Podle mýho je to ženský zadek.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, aliendrone, Gus_Fring před 1577 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Rozum.
Dokáže ho síce zničiť akákoľvek zbraň, ale on jediný dokáže vymyslieť dokonalejšiu zbraň.
Rozum ako zbraň.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Myslím si, že nejmocnější zbraň je lidské slovo, tedy vyslovená a zpravidla zneužitá myšlenka, která se promění v čin.

Pokud ji mám v hlavě, nikdo jiný to netuší.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Tohle je DOBRÁ otázka, nejlepší na ní ale je to, jakým způsobem demonstruje ROZDÍL mezi ženským a mužským myšlením. (Jo, ženy a muži NEJSOU stejní, ať si moderní genderoví buzíci apod. úchylové tvrdí co chtějí!)

Budu přihlížet jen k původnímu znění otázky bez pozdějšího doplnění a k později vloženým odpovědím.

Všimněte si JAK odlišně odpovídají ženy a muži. Zatímco chlapi volí spíš nějakou OMEZENOU konktrétní oblast (ať již technicky či jinak), baby se dostávají k „jádru pudla“. Teď, když je to venku jistě nikdo nezpochybní, že rozum (led) a jeho využití (annas) je BEST WEAPON EVER! Je to jasné jak facka, že?

Ženy to vzaly zeširoka v souvislostech, no a my chlapi skutečně připomínáme pejsky, kterým když se „hodí kost“, tak šupem za ní uhání, nekoukám vpravo, vlevo.

Samozřejmě, že by i chlapi (po delší či kratší úvaze) nakonec dospěli k témuž, co ženy, o tom žádná. Ale hned z první to obvykle vypadá právě takhle. Tohle je podle mne jeden z klíčových faktorů ROZDÍLNOSTI. Pozor, tím netvrdím, že ženy „myslí lépe“ (často je to právě NAOPAK!), ale pouze JINAK.

Chlapi možná díky evoluční specializaci mají OBVYKLE větší „tah na bránu“, jednoduše proto, že na nějaké „hloubkové rozptylování“ nebyl čas – kořist před tebou, když zaváháš, tlupa se nenažere, kdepak zdržovat se v takový okamžik nějakým „čucháním ke kytičkám“. Oprostit se o „zbytečností“ a veškeré úsilí napřít k jedinému cíli – jiná cesta pro maximalizaci šancí na úspěch prostě není. To je podle mne příčinou, proč ženy OBVYKLE ve všelijakém „duševním poměřování“ prohrávají – těžko vyhrát ve sprintu, když s sebou táhneš vozejk s „dodatečným nákladem zbytečností“, zatímco soupeř ne. A i důvod proč kupříkladu většinu objevů a vynálezů mají na svědomí chlapi.

Problematika „odlišného způsobu uvažování“ je velice zajímavá a je jen škoda, že se nedostává moc pozornosti výsledkům (leda tak v žumpě rubrik „10 rad jak poznat co si myslí“). Podle mne je to jediná cesta k vylepšení „lidského myšlení“, co se týká jeho „intezity“, tak lidské mozky mají celkem jasné hranice (IQ), tudíž posun kupředu je VELMI obtížný, zkrátka těžko lze „myslet ještě více“. Zato cesta k „vyšší EFEKTIVITĚ myšlení“ je podle mne DOST opomíjená. Což je mi záhadou, protože tuhle problematiku v jiných oborech (např. ekonomie/výroba) velice dobře chápeme.

Pochopitelně mluvím OBECNĚ v kategoriích, v žádném případě to nelze brát absolutně. Existují vyjímky (a je jich HODNĚ!), ovšem statisticky jako celek se mi to jeví právě tak, jak popisuji. (Tedy jde jen o mé vlastní závěry.)

BTW – pro ty co nerozumí proč rozum/myšlení a jeho výsledky jsou BEST zbraň > Mám nepřítele, který má nějakou čupr zbraň – jak si s ním poradit? Ano, lze vymyslet „ještě lepší zbraň“, ale to je cesta dlouhá, v mnoha ohledech velmi náročná a ve výsledku nejistá (vedoucí nakonec ke konfrontaci a nevyhnutelným škodám). LEPŠÍ řešení je to „navléknout“ tak, aby nepřítel byl nucen bojovat s někým JINÝM, poštvat 2 nejlépe přibližně stejně silné subjekty proti sobě a z povzdálí přihlížet k tomu jak se navzájem ničí (z čehož ve výsledku se bude těžit). Tak asi tak nějak funguje „rozum jako zbraň“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Jak už bylo řečeno: rozum, slovo.
Schopnost domluvit se s nepřítelem. V tom jsme historicky nedostižní mistři a svět by se od nás mohl učit. Díky schopnosti domluvit se jsme prošli světovou válkou bez větších škod, nedošlo k ozbrojeným povstáním v roce 1948, 1968 ani v roce 1989. V současné době probíhají dosud nevídané masové demonstrace bez jakéhokoli násilí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Preoti každé zbrani existuje protizbraň. Není nejdokonalejší zbraň. Je jen nejdokonalejší zbraň pro daný účel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Taková, co ochromí nepřítele, ale nezabíjí lidi. Třeba hackerské útoky, nebo EMP. V nezbytném případě i taková, co sice zabije vojáky, ale techniku, budovy a zbraně zůstanou většinou nedotčené – to umí neutronová puma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Moment překvapení. Zasažení protivníka na nejcitlivějším strategickém místě a psychicky ho ochromit. Obrazně řečeno držet veliteli nůž pod krkem, mít rukojmí a pod. Pak se musí podřídit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Využitá lidskost, víra nebo láska, pokud někoho přesvědčíš je to daleko nebezpečnější než ho k tomu donutit a efektivnější než ho zabít

Upravil/a: Lurius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Být silný, budit ohromný respekt!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

Biologická… ještě silnější než jaderná. A všichni víme, co umí jaderná reakce…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Aliendrone, rozdíl je v tom, že spíš muži dovedou vidět k „jádru pudla“. Rozlišujem zbraně, taktiku, politiku… Kdežto ženy, jak je vidět, a nelze jim to vyčítat, viděj zbraň prakticky ve všem. Pláč je zbraň, fifina je zbraň, vydírání hje zbraň… My to holt máme více rozdělené, užíváme jednotlivých nástrojů uvážlivě, mícháme ingredience v boji účelně… Kdežto ženy… použijí cokoli a v plný síle.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Edison>>> Díky! Přesně tak to vidím i já. Ovšem vyvodit z toho UŽITEČNÉ postupy ohne sranda. :)

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

aliendrone, nebolelo to? Predsa len, vymyslieť takú úvahu, to muselo byť náročné 🙂

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Eh, co už, rád jsem Vás pobavil. :)
A budete se jistě smát ještě více, když Vám prozradím, že touto problematikou se celkem usilovně zabývám. Bohužel v oboru psychologie (a příbuzných) jsem vzděláním „tabula rasa“, což mi to pochopitelně VÝRAZNĚ komplikuje. :(

Tedy – ne že by mne to bralo „nějak víc“, ale jde o pragmatickou stránku věci a zjevně využitelný potenciál v praxi. Jakkoliv je v tomto již MNOHO dosaženo (reklama, PR atd.), stejně mi přijde, že výsledky nejsou dostatečně uspokojivé a skrývá se zde VELKÝ potenciál, resp. MNOHEM VĚTŠÍ, než se obecně předpokládá.

Nechci „objevovat Ameriku“, jde mi jen o to, z toho objevu TĚŽIT (dříve a více, než ostatní), ostatně jsem ALIENDRONE, takže žádné překvápko. ;) :D :D

Takže odpověď zní NE, nebolelo, jakkoliv uznávám, že „porodní bolesti“ v začátcích (ostatně i DNES) jsou pro mne na tomto poli ZNAČNÉ. A ano, teď se teprve můžete začít pořádně smát. :)

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Vydýchla som si, nestratil ste sám seba ani týmto objavom

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Hlada: Doufám, že schopnost domluvy a porozumění si nepleteme s rektálním alpinismem.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Ano, v tom jsme také nedostižní. Od starých praktiků si pamatuji mnoho německých řemeslných výrazů, ve škole jsme slavili jolku, dnes se mnozí cítí důležitě, když mohou cokoli obyčejného nazvat anglicky.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Zjentku… to by pak ještě dokonalejší byl ženský předek, tyjo… 😁 😁

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ten je součástí zadku. Kdy's ho viděl naposledy? Kdysi možná vypadalo jako předek, ovšem to bylo naposledy v době nedostatku holicích potřeb a drahých žiletek.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

No nevim. U mě zadek je zadek a předek je předek. 🙂

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Aha… tak promiň, ale já nemohu nijak vyčmuchat, že máš ženský předek. Je mi to líto, promiň, promiń… aspoň hezký víkend!

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Kelte, to je taktika, nikoli zbraň.

před 1578 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek