KennAdams

Paralyzér – sebeobrana

Jaká je podle vás nejlepší zbraň jako sebeobrana a jaký máte názor na paralyzér?

Odpovědi
anonym

Taj paralyzér je dobrá zbrň, dále i Pepřový sprej není na škodu. Ale paralyzér je podle mne o hodně lepší!
Doplňuji:
Nejlepší zbraní je zbraň :)

Jose1f

Nejlepší zbraní pro sebeobranu je znát psychologii útočníka a odvrátit jeho úmysl útočit. Např. hrozí-li vám útok psa, není správné před ním utíkat. Teprve když toto je neúčinné, přichází u zvířat na řadu paralyzér nebo pepřový sprej, u lidí bojové umění. Pokud neovládáte psychologii útočníka a základy bojových umění, paralyzérem si moc nepomůžete. Můžete totiž nepřiměřenou obranou ublížit nevinnému, nebo svojí nešikovností poskytnout výhodu útočníkovi (může vás odzbrojit a zranit vaším paralyzérem).

saiferer

Tak koupí paralyzéru určitě neprohloupíte.
Zde jsou pěkně shrnuty otázky a odpovědi ohledně paralyzéru: http://paraly­zuj.cz/informa­tion/faq

Lordcruss

Každý kdo paralyzérům alspon trochu rozumí ti řekne že paralyzér je na nic u slabších sebou jen škubneš a u silnějších ti to podrazí nohy
Hodně dobrej je pepřovej sprej máš dost času na utek když to někomu nastříkáš do očí.Nebo je taky docela dobrej teleskopickej obušek.
Koukni se na youtube.

JohankaDl

Podle mě paralyzér určitě není špatnej, jeden na jednoho proti tobě nemá nikdo šanci (jo, když tě půjde znásilnit a nejdřív tě paralyzuje, to je taky jiná :D ). Osobně jsem kupovala v setu s pepřákem http://www.bran­se.cz/paralyzer-uzi-pen-500-000-v-sprejova-svitilna-ko-tornado-40-ml-akcni-set

struzzo

Jak už tu bylo řečeno, pepřový sprej bude asi lepší volba. Moje přítelkyně ho s sebou nosí regulérně, naštěstí však nikdy nemusela použít. Pak mě jedině napadá nosit s sebou kapesní nůž, na pocitu bezpečí to dost přidá. Vhodné jsou na to například karambity > https://www.ka­rambitshop.cz/c/ka­rambit-cs-go

Jana5678

Osobně nosím v kabelce pepřový sprej, který jsem si koupila na internetových stránkách https://armik.cz/, ale naštěstí jsem ho nikdy nemusela použít. Do paralyzéru jsem se rozhodla investovat, když moje dcera začala jezdit vlakem na střední školu, aby se měla čím bránit, pokud by se dostala do nebezpečné situace. Podle mě je to úplně normální nosit s sebou něco na sebeobranu.