Co je pakna a ponkajzna ?

Nejlepší odpověď
anonym

Snad nejlepší bude přímo odkaz
-
Brzdové pakny na motorku Suzuki, Honda, Kawasaki …

Vyberte si ze široké nabídky brzdové pakny na Vaši motorku za nízké ceny na Vaši motorku. Na Probikeru najdete vše pro Váš motocykl.

probiker.cz/14-zadni-brzdove-pakny

ČELISTI // pakny, Náhradní díly Iveco Daily

Brzdové čelisti / pakny / zadní nápravy IVECO DAILY I** typ vozu 30,8 / 30,8 C /30,8V / 30,10 C / možná záměna s 1906141 // 1906171* Cena za sadu 4 …

www.ivecoeu.in­shop.cz/brzdy/ce­listipakny/

Spojkové pakny

A8 Spojkové pakny … ) ALU pakny – Light 1.71g Xray (3) 358561 579,00Kč … Vita plastové pakny ke spojce Xray nebo Speed 2.5 – 3ks

rchobbyracing­.cz/Spalovaci motory/Spojkove pakny xray mugen RT

Spojka – 3 pakny – Minibike Shop

se třemi lamelami … Spojka pro minibike, minicross, miniquad 3 pakny

www.minibike-shop.cz/274-spojka-3-pakny.html

EBC, Brzdové pakny

Brzdové pakny – standardní provedení … Brzdové pakny drážkované – Water Groove provedení

www.ebc.cz/pro­dukty/brzdove-pakny/

Brzdové čelisti Škoda Felicia,výroba ČR,lepené pakny – Renova

brzdové čelisti Škoda

a další rébus

Skoba zednická (ponkajzna)
Název výrobku: Skoba zednická (ponkajzna)Katalové číslo:37231Po­pis:Pozinkova­ná, hranatý profil 12 × 12 mm, délka 130 mmDostupnos­t:Zboží je sklademCena:14,00 KčS­azba DPH:20 %Jednotka:ksZá­ruka:24 měsíců

Další odpovědi
annas

pakna, techn. = .čelist, též bakna . Něm. Backe, t/v, též tvář, líce. Pakny – motor. brzdové obložení pro bubnové brzdy, stejně viz pakna.

ponkajzna = lavičník, skoba s okem, která se zatlouká do zdil Z něm. Bankeisen t/v, Bank = lavice, Eisen = železo

SNČ

Sůwa

Odpovím z praxe – pakna je čelist u bubnových brzd na kterou se nýtováním připevňuje obložení ( občas se musí vyměnit ) a ponkajzna je česky lavičník – skoba na vnější straně částečně sploštělá s otvorem. Používá se ve stavebnictví na př. při upevňování špalet oken, nebo tesařských zárubní ( futer ). Oboje znám velmi důvěrně…:-).
Doplňuji:
Někde je chyba, ponkajzna není zednická skoba, ta je dvoudílná, vypadá jinak a má jiné použití. Společné mají pouze to, že se obě zatloukají do zdiva.

jmhad

nebudu vybírat odkazy za různých webů,ale každý zámečník by přidal k uvedenému další možnosti.Třeba přípravek z měkkého kovu na čelisti svěráku a další.