zjentek

Co je na tomto leporelu tak zvláštního/vý­jimečného?

Ptám se kvůli ceny, jde o šestilistou „knížku“>>> https://www.trhknih­.cz/kniha/2vhzpas1

@disraeli: Když se podíváme na graf, tak lidé za těch 6–8 stovek normálně kupují už nyní. (;
Tak uděláme pokus? Já tam teď vyvěsím jedno vydání za 4 stovky a uvidíme, jak dlouho tam vydrží (správné vydání z r. 1991 tam z těch současných čtyř má stejně jen jediný uživatel, ostatní tři tam nemají co dělat, tak tam alespoň jedno správné přidám). (;

Odpovědi
elkon

Třeba je to tím, že to je česká klasika. A kultivovaný člověk ty peníze dá. Dnes už se nic takového nerodí. Dnešní mladí obdivují samé americké kraviny a naše klasika je ani nezajímá.

Disraeli

Jak sám píšeš, je to leporelo pro děti. To nemusí být nějak obsáhlá knížka. Je to pro ty nejmenší děti, jsou to básničky z obrázky a má to asi 12 stran, tak předpokládám, že přibližně asi i tolik básniček. A těch cca 10 stačí.
Navíc ty malé děti nemusí číst vyloženě romány o 1000 stránkách. Já třeba jsem raději pro pohádky, pověsti, mýty apod trochu obsáhlejší i pro děti, ale tohle je spíš knížka, se kterou si děti hrají, prohlížejí si ji a později se třeba učí na tom číst.
Nepotřebují tam mít 100 básniček.
Autorka byla borka ;) a ilustarace od Aleny Janouškové taky moc hezké (chválí plno lidí v recenzích, navíc toho pro děti ilustrovala dost).
Taky počet stránek nen skoro nikdy rozhodující. Máš několikaset stránkové nebo i +1000 stránkové knížky, které se prodávají za pár desítek Kč. Máš i pár stránkové knížky, které se prodávají za hodně stovek i tisíc Kč.

Takové knížky pro děti/mladé bývají hodně populární a Ljuba Štíplová uměla psát a stále je hodně oblíbená. Jako čtyčlístek z 90. let, Kluci kočičí /Byla jednou koťata a hromada jejich knížek.
Pro někoho je to sentiment/nos­talgie – znají to ze svého dětství, nebo to měli jejich sourzenci, či děti, tak to teď shánějí pro své děti nebo vnuky/vnučky. Případně i pro sebe. Někteří to ztratili, někteří to stále mají ale „zdědil“ to někdo jiný (třeba ze sourozenců) nebo to viděli u známých nebo o tom slyšeli.. Je to známé, tak to chtějí nově koupit.

Vyšlo asi 30 tisíc výtisků, což není sice málo, ale vzhledem k popularitě a žádanosti ano. Protože je to prostě chtěné.
Je to bazar a ceny určují lidi, ti chcou co nejvíc vydělat. Teď už to není skoro nikde k sehnání, tak ceny letí na horu; lidi jsou za to už ochotní zaplatit. Můžeš si všimnout, že dřív se to na bazarech prodávalo v rozmezí 100 až 200 Kč, kolem té stovky. Ale teď jak už to nabízí málo lidí (a víc to shání), tak ceny stoupají. V antikvariátech už to taky moc není, tam kde to nabízejí, tak za 900 Kč… dávají co možná nejvyšší cenu (což je i přehnané).
Ale prostě je to hodně oblíbené a časem prověřené. Spousta takových podboných knížek. Lidi si za to klidně připlatí, když se to nebude dát kde sehnat. Ale i zrovna teď to shání dost lidí, ale nekupují to za těch 900, 800 ani 700, čekají až to někdo nabídně alespoň za 300 nebo 400. Což je taková optimální cena POKUD to už není nikde k sehnání a je po tom sháňka. Ale až už to nebdue prodávat skoro nikdo, nikde, dost možná to lidi koupí i za těch 800.

zjentek

Doplnění k doplnění, neboli k „pokusu“:

Tak otázka vyvěšena někdy před padesáti dny (okolo Vánoc) a dnes, t.j. 3. února 2024 se knížka prodala a to za 480kč + 80 Zásilkovna, čili 560 kaček dohromady.

Takže splnil jsem svou povinnost a skutečnost teď známe. (;

zjentek

Je strašně trapné prodávat tohle za čtyři kila 😀😀😀, ale co už 👊

Disraeli

Dej čtyřista-něco a levnější dopravu, než ten co to prodává za 449 ;) Třeba 435 + 65 za dopravu.

To jiné vydání tam totiž nemá vytvořenou stránku (a ostatní jsou líní ji vytvořit)… ale pokud jsi tam registrovaný, můžeš ji přidat. ;)
Tak či tak jsou ta vydání myslím zcela totožná – obsah, zpracování, celková podoba, ilustrace, .. rozdíl je jen v tom stáří a isbn (když jde o jiné vydání). Ale na to lidi většinou kašlou, když se jedná o zcela identické dílo ve stejném zpracování a rozdíl dělá pár málo let.

zjentek

Jo, stránku jim snadno vytvořím, ovšem ty mamlasy na ni nepřehodím, to je nad mé síly 😀😀😀 (jeden tam dokonce nabízí slovenskou verzi). 🐔

Vydání 82 má vazbu slepenou zelenou páskou (cosi jako kobercovka), zatímco vydání 91 má oranžovou… To může být pro dítě DOST ZÁSADNÍ ROZDÍL 🤪

Disraeli

No když myslíš. 😅

zjentek

Žasnu kolik lidí publikaci shání a kolik ji zde už koupilo a za kolik 😮😮😮