usse

Co je literární kontext?

Nejlepší odpověď
annas

Literární kontext – souvislosti, dění, to. co ovlivnilo vznik literárních děl. Další pak – kteří autoři do tohoto období patří. Pohled na díla v rámci autorova života,.vývoj jeho děl. a vztah k ostatním.

Autora zařadíte do uměleckého směru, do doby, ve které dílo vzniklo, , zda psal historická díla, venkovská, katolická díla l apod.

Třeba generace anarchistických buřičů – např. Gellner, , Dyk, Šrámek.
Co je anarchismus, co spojuje spisovatele,. či rozděluje atd. Jejich dílo.
Do kterého období patří?

Nebo česká meziválečná literatura – demokratický proud – řadí se do ní bří Čapkové, Poláček, .Bass – opět charakteristika

Literání kontext díla
Romeo a Julie – tragédie od W. S.,. další jeho dílo, zařazení – období 14 – 16. st., renesance,. humanismus – definice,. klde se uplatňuje, malířství, atd.,

Kdo patří k S. současníkům i v jiných zemích a jejich díla. Co bylo jejich přínosem.
--

Opakuji. Literánrí kontext znamená, že autora zařadíte do období, kdy psal, který umělecký směr převažuje, , co autora ovlivnilo a kdo je jeho současníkem., znaky literatury, a její vztah ke společnosti.,

Uvědomte si, jak jste jednotlivé autory probírali od nejstarší doby – přes antiku, středověk, renesanci, klasicismus , romantismus atd. Ve 20. století se již neuvádějí umělecké směry, ale období, nebo druh literatury – třeba mezi 2. světovými válkami atd. Poslední je pakl současné literatura io tu jste nějak třídili.

Nebo konext literatury po r. . 1970 – charaklteristika období, proč vznikala literatura oficiální, samizdatová, exilová . Představitelé atd.