zvonisek

Je nejhorší být pacient neurologie, psychologie, nebo psychiatrie?

Nejlepší odpověď
annas

Psychiatr léčí duši. Je pravda, že pomocí léků se člověk stává k určité skutečnosti netečný.

Horší je léčení na neurologii – třeba taková mozková příhoda může zamechat trvalé následky, často může i člověk zemřít.

Psychiatrie i neurologie se zabývají poruchami nervového systému a mozku, i když každý jiným způsobem. K oběma oborům patří léčení demence.

U psychologa jde spíš o konzultace, spíš o klienta než pacienta. Tehdy spolupracuje s psychiatrem.

Další odpovědi
marci1

Myslím si, že nejhorší je být pacientem onkologie (tam nás může odeslat i neurolog).

Palpatine

To záleží na úhlu pohledu. Asi ale psychiatrie, když do vás cpou léky, po kterých blbnete a ještě trčíte v léčebně.

Drap

Být jakýmkoli pacientem je vždy horší, než být zdravý.

ivzez

Nejhorší je být pacient, mnohem lepší je být zdravý.