hanny 2

Co je Dopplerův jev?

Nejlepší odpověď
panenka

Dopplerův jev (nebo také Dopplerův posuv) popisuje změnu frekvence a vlnové délky přijímaného oproti vysílanému signálu, způsobenou nenulovou vzájemnou rychlostí vysílače a přijímače. Jev byl poprvé popsán Christianem Dopplerem v roce 1842 a nese jeho jméno. Tento jev můžeme pozorovat i v běžném životě, například když se k nám přibližuje troubící auto, míjí nás a poté se vzdaluje. Námi přijímaná frekvence signálu je během přibližování zvýšená (oproti vyslané frekvenci), identická v okamžiku míjení a snižuje se při vzdalování.
více zde v odkaze

Zdroj: http://seti.czechna­tionalteam.cz/po­zadi/doppler.html

Další odpovědi
poa.li

Je to rozdíl ve frekvenci vlnění, kterou zaznamená přijímač, pokud se vysílač tohoto vlnění vůči němu pohybuje různými směry.

AndreiRanger

Je převlek Shaldona na maškarní v jedné epizodě The big bang theory 😁 Kdo má rád tento seriál palce nahoru:-D