Co bylo na počátku absolutně všeho, co zde je?

Je to obrazně jako s tím, co bylo dříve, jestli vejce nebo slepice, řeknete, že na počátku zde nic nebylo, ale kde se zničehonic vzalo najednou to záhadné nic a co to je vědecky nic, ze kterého může vzniknout něco?

Někdo říká, že prostě a jednoduše zde počátek všeho nebyl a že vše zde jenom nekonečně pulzuje a my jsme psychicky posedlí tím, že chceme mít u všeho počátek a konec, abychom to mohli vědecky změřit!

Lidi dělají chyby, chybují; šamani, sekty, náboženství, politici, filosofie, věda, technologie, programátoři, atd. jak pravil kdysi jeden filosof: vím jistě to, že nic jistě nevím, protože je vše jinak, než si já hloupý starý člověk, myslím, pravda je bohužel relativní, stejně jako je relativní čas.

Nejlepší odpověď
annas

Na počátku byl Bůh

Zbytečná anketa,. Sám otázku vložíte, sám si odpovíte..

Na své stránce máte napsané: JÁ JSEM DOKONALÝ, KLIDNÝ, ŠŤASTNÝ A PLNÝ LÁSKY, PROTOŽE JE VŠE K DOBRU.

„Jenže moc slov nespočívá v tom, že je jich moc“.

Takže ať kdokoliv považuje cokoliv za svůj názor, pokazí vám štěstí, když s vámi nesouhlasí?

Dokonalost je prý norma nebe. Z toho tedy vyplývá, že „:Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh. … Všechno povstalo skrze něj a bez něj nepovstalo nic, co je. atd. “

Jinak se dá říct, že vše bylo ab ovo „od úplného počátku“. Co bylo tím počátkem?

Další odpovědi
MobilManiak

Na počátku byl velký třesk

Jsem člověk věřící vědě, takže Velký třesk.

Kepler

Na počátku byl velký třesk

Nejdřív byla singularita a nastal Velký třesk a s ním i rozpínající se Vesmír. Novější teorie ale dedukují, že Vesmír není otevřený a časem se zase začne smršťovat až dospěje opět k singularitě. A vše začne nanovo. Takže může jít o pulzující vesmír.

pucipuci

Na počátku byly chyby v Matrixu

MobolManiaku, a já myslel, že pokud má něco třesknout, musí být přítomné minimálně dvě veličiny. Ovšem které to byly, už se asi nedozvíme, tedy ne už, ale zatím.

Michaljj

Na počátku byla tma a potom bylo světlo

postcd

Na počátku byl Bůh

ivzez

Není zde počátek protože je vše pulzující kruh

AmazedWolf

Na počátku byl velký třesk

talka

Na počátku byl Bůh

anonym

Test normality pro blázny
Je zde veliká vana a u vany je mnoho nádob s různou velikostí, psychiatr se ptá blázna jaká nádoba je správná na vybrání vody z vany, většina bláznů si zvolí platový kýbl na podlahu a začne vanu vylévat do odpadu.
Pokud by se omylem stalo, to že se do blázince dostal normální člověk, tak ten normální člověk by vytáhl z vany špunt.
To vytáhnutí špuntu to je poznání toho že

Není zde počátek protože je vše pulzující kruh

Džinismus je náboženský cyklický systém, založený na rozumové činnosti člověka, která potlačila citovou stránku na nezbytně nutnou míru. Navazuje polemicky na védské náboženství. Svět (vesmír) je podle džinismu nevznikající a nezanikající (nebyl stvořen a ani nebude nikdy zničen). Čas je však rozdělen na dlouhá střídavá období – 6 věků od stavu blahobytu, ke stavu největšího utrpení a stejných 6 věků v opačném pořadí k věku největšího blahobytu. Nyní (podle džinismu) žijeme ve věku bídy, starostí a neštěstí (5 věk) a po něm bude nejtěžší a nejhorší období. Džinismus podle tradice trvá od věčnosti do věčnosti. Čas od času přicházejí věrozvěsti zvaní džinové (vítězové).
Podstata džinismu je ateistická filosofie, která existenci bohů nepopírá, bohové však podle této nauky nejsou ani stvořitelé, ani pánové vesmíru. I bohové podléhají obecným zákonům i zákonu karmy, právě tak, jako lidé. Věčný a nestvořený (a zároveň také nezanikající) svět je stvořen z šesti prvků: duše, dharma (zákonnost), adharma (bezzákonnost), prostor, čas a hmotné částice. Karma je zde pojata jako extrémně jemná částice hmoty, která prostupuje lidské duše a spoutává je se zemí. Duše se tomuto vstupu karmy může bránit a tím se osvobodit, nejúčinněji pomocí askeze. Stavu blaženosti lze dosáhnout také pomocí zachování pětice příkazů (vyjádřeno pomocí evropských termínů): nezabiješ, nezalžeš, nepokradeš, budeš zdrženlivý, zdržíš se požitků vnějších projevů života.