Bronzový

Co budeme večeřet, abychom ušetřili?

Přidejte, prosím, levný a zdravý pokrm.
Doplňuji:
Já jsem ta poslední, která by si stěžovala, já chci jen dobrý recept, pokud možno z našich surovin. Každý máme po babičce nějaký.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kohoutí vývar - voda z kohoutku.;-)

Další odpovědi:

my z humorem říkámě žě až bude nejhůř budeme si dělat řízky z mechu,jinak je zdravý špenát

Zlatý

http://www.google.cz/…
Doplňuji:
Já si takto dělám snídani, ale chutná.
Rozkvedlané vejce + ochutit (sůl, kari, ...), do toho namočit chleba, nechat nasáknout a osmažit.
Lépe na něčem bez mnoha tuku.

Stříbrný

Já jsem si včera udělal k večeři topinky a jak jsem si pochutnal.

Zlatý

Jít spát a nechat si něco hezkého zdát. Třeba o té večeři.

Pokročilý

Z dětství si pamatuju na obalované brambory.Snad se jim i říká "řízky chudých",nevím,já to ale mívala ráda.Napůl uvařené brambory se nakrájí na plátky a osmaží.A v sezóně hub doporučuji houby jak se dělají na mém milovaném Podblanicku.Nakrájené houby se podusí na másle,osolí,můžou se pokmínovat.Nakonec se zahustí hrubou moukou nebo krupicí.Jí se s chlebem nebo na chlebu jako pomazánka.Tenhle recept ale není po babičce-dělával mi ho dědeček :-)

Bronzový

Halušky. Polohrubá mouka 1 díl, voda 1/2 dílu, sůl. Těsto přes síto na halušky nebo nožem z dýnka do vroucí vody. Vařit asi 5 min.Na to osmaženou cibulku i s olejem.

Bronzový

Kuskus nebo rýže denně zasytí miliony lidí. Zkuste to a nestěžujte si!

Stříbrný

Uvařím těstovinny,tzv flíčky,hlávkové zelí(do vaření trochu soli a ml.pepře),opražím pár kostiček slaniny a zamíchám.Obyčejné,ale levné a pro nás bašta.
Doplňuji:
Nebo umýt prr větších bramror,rozkrojit,vložit plátek slaniny,zabalit do alobalu a v troubě upéct(ve slupce!).Příloha-zeleninový salát,výborný je k nim i zavináč.

Pokročilý

Kvasnicová pomazánka...

Stříbrný

Taťka vydrhnul brambory kartáčem, pomastil plech máslem posolil a rozpúlené na něj rozložil řeznou plochou dolu a v trobě upekl do mněka. S kyselým mlékem, někdy i tvarohem jsme to mívali k večeři.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.