Avatar uživatele
vrbenska

co a kdo určuje rozdělení bytů na 2 + 1 , 2 kk atd

Dobrý den ,

chci se zeptat jestli je možné zjistit podle nějakých pravidel jestli žiji v bytě o rozložení 2 + 1 nebo 2 KK , je to pro mně důležitá info ,která mně stojí 1000 kč měsíčně , nevím tedy kdy se kuchyň považuje za + 1 a kdy je to pouze KK = kuchyňský kout , platím za 2 + 1 , ale kuchyň není od obývacího pokoje oddělená dveřmi pouze otvorem o šířce 124 cm kam dveře asi nedám a z každé strany je příčka 64 cm , děkuji za info co určuje toto rozložení
Doplňuji:
rozdělení chápu , mně jde o to , kdy se jedná o kuchyňský kout a kdy už to je kuchyň , musí být přeci někde nějaká norma,která určuje velikost oddělení této kuchyně,pokud někdo oddělí kuchyňský kout od druhé místnosti třeba 50 cm zděnou příčkou nemůže se toto stát hned kuchyní , tedy mě jde o to ,najít někde normu která určuje v centimetrech právě to oddělení kuchyně

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4170 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Kuchyň je prostor, který je svým vybavením a vnitřním uspořádáním určen k přípravě jídel a je oddělen stěnami nebo jiným způsobem od ostatních místností bytu. Kuchyňský kout není oddělen od ostatních prostor bytu zdí. Plocha kuchyňského koutu může být i menší než 4 m2.

http://apl.czso­.cz/iSMS/ukaz­det.jsp?fpisme­no=F&fid=2395

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

  1. Mělas otázku formulovat – „jaká stavební norma určuje rozdíly mezi kuchyní a kuchyňským koutem“?

Odpověď zní – ČSN 73 4301 Obytné budovy, viz tabulka č. 2, kde jsou určeny doporučené nejmenší rozměry kuchyní. Ve zdroji máš odkaz:

  1. Zatřídění nemá žádný vliv na výši nájemného, neboť dnes se již nezohledňují tzv. vedlejší prostory (koupelna, WC, komora, balkon, lodžie, sklepní kój apod.) 50% sazbou za m2. Prostě celá podlahová plocha je v nájemní smlouvě uvedena jako obytná plocha bytu.
  2. Vzhledem k tomu, žes nedávno vkládala dotaz na prodej podílu družstevního bytu, měla by ses více zajímat alespoň o základní pojmy, naprostá většina dotazů zde vykazuje zcela zoufalou absenci triviálního právního povědomí.

Zdroj: https://sites­.google.com/si­te/matomas01/sta­vebni-legislativa-1/citace-z-norem/velikos­tikuchyni

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Dispozice

1+0 – 1 místnost + sociální zařízení (bez kuchyně ani kuchyňského koutu)
1+kk – 1 místnost, ve které je kuchyňský kout + sociální zařízení
1+1 – 1 místnost + kuchyň jako samostatná místnost + sociální zařízení
2+kk – 2 místnosti, z nichž v jedné je kuchyňský kout + sociální zařízení
2+1 – 2 místnosti + kuchyň jako samostatná místnost + sociální zařízení
podle wikipedie
Doplňuji:
ale místnost kuchyně je oddělená od pokoje – nemusí být dveře – dnes se mnohdy dveře nedělají v bytech

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek