vrbenska

co a kdo určuje rozdělení bytů na 2 + 1 , 2 kk atd

Dobrý den ,

chci se zeptat jestli je možné zjistit podle nějakých pravidel jestli žiji v bytě o rozložení 2 + 1 nebo 2 KK , je to pro mně důležitá info ,která mně stojí 1000 kč měsíčně , nevím tedy kdy se kuchyň považuje za + 1 a kdy je to pouze KK = kuchyňský kout , platím za 2 + 1 , ale kuchyň není od obývacího pokoje oddělená dveřmi pouze otvorem o šířce 124 cm kam dveře asi nedám a z každé strany je příčka 64 cm , děkuji za info co určuje toto rozložení
Doplňuji:
rozdělení chápu , mně jde o to , kdy se jedná o kuchyňský kout a kdy už to je kuchyň , musí být přeci někde nějaká norma,která určuje velikost oddělení této kuchyně,pokud někdo oddělí kuchyňský kout od druhé místnosti třeba 50 cm zděnou příčkou nemůže se toto stát hned kuchyní , tedy mě jde o to ,najít někde normu která určuje v centimetrech právě to oddělení kuchyně

Nejlepší odpověď
brillant

Kuchyň je prostor, který je svým vybavením a vnitřním uspořádáním určen k přípravě jídel a je oddělen stěnami nebo jiným způsobem od ostatních místností bytu. Kuchyňský kout není oddělen od ostatních prostor bytu zdí. Plocha kuchyňského koutu může být i menší než 4 m2.

http://apl.czso­.cz/iSMS/ukaz­det.jsp?fpisme­no=F&fid=2395

Další odpovědi
anonym

  1. Mělas otázku formulovat – „jaká stavební norma určuje rozdíly mezi kuchyní a kuchyňským koutem“?

Odpověď zní – ČSN 73 4301 Obytné budovy, viz tabulka č. 2, kde jsou určeny doporučené nejmenší rozměry kuchyní. Ve zdroji máš odkaz:

  1. Zatřídění nemá žádný vliv na výši nájemného, neboť dnes se již nezohledňují tzv. vedlejší prostory (koupelna, WC, komora, balkon, lodžie, sklepní kój apod.) 50% sazbou za m2. Prostě celá podlahová plocha je v nájemní smlouvě uvedena jako obytná plocha bytu.
  2. Vzhledem k tomu, žes nedávno vkládala dotaz na prodej podílu družstevního bytu, měla by ses více zajímat alespoň o základní pojmy, naprostá většina dotazů zde vykazuje zcela zoufalou absenci triviálního právního povědomí.

Zdroj: https://sites­.google.com/si­te/matomas01/sta­vebni-legislativa-1/citace-z-norem/velikos­tikuchyni

hanulka11

Dispozice

1+0 – 1 místnost + sociální zařízení (bez kuchyně ani kuchyňského koutu)
1+kk – 1 místnost, ve které je kuchyňský kout + sociální zařízení
1+1 – 1 místnost + kuchyň jako samostatná místnost + sociální zařízení
2+kk – 2 místnosti, z nichž v jedné je kuchyňský kout + sociální zařízení
2+1 – 2 místnosti + kuchyň jako samostatná místnost + sociální zařízení
podle wikipedie
Doplňuji:
ale místnost kuchyně je oddělená od pokoje – nemusí být dveře – dnes se mnohdy dveře nedělají v bytech