_Lucka_

Čistá mzda studenta?

Dostala bych 75kč na hodinu hrubého, kolik je to čisté mzdy pro studenta 3.ročníku střední školy?
Doplňuji:
Jedná se o 2 měsíční brigádu.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Toť těžká otázka jelikož není známo dalších podrobností.

  1. pracovní poměr nebo dohoda o provedení práce?
  2. podepsala jsi prohlášení?
  3. můžeš mít DPP, kolik odpracuješ hodin?

a další věci, máš děti-odpočet-bonus (no nekoukej blbě i studentka 3. ročníku může :DD)
Doplňuji:
K doplnění-to furt neřeší druh pracovního poměru. Pojem brigáda zákoník práce nezná. Buď pracovní poměr na dobu určitou nebo DPP, či jiná dohoda. Co potvrzení o studiu, co podepsané prohlášení?

Další odpovědi
Lamalam

Studenti do 26 let mají sociální a zdravotní pojištění vyřešené, takže platí jenom normální daň z příjmů fyzických osob. Sazba této daně je 15%. Kolik je 15% z 75 si snad jako středoškolačka už spočítáš.
Doplňuji:
Podívej se sem: http://finexper­t.e15.cz/prijem-studentu-a-dane

da ny

Neuvádíte o jaký se jedná typ pracovního poměru, maximální měsíční příjem…
Doplňuji:
http://studen­t.finance.cz/pra­ce-dane/zamestna­ni/dpp/

da ny

Brigáda je pravděpodobně smlouva o DPP…
Do 10 tisíc příjmu vždy za 1 měsíc, při uplatnění slevy na poplatníka (čili tebe, podepsáním daňového přiznání) by hrubý výdělek 75 Kč zůstal též čistým příjmem.
Zdravotní a sociální pojišzění se z této částky neodvádí. Daň by činila15% = 1500,– z 10 tisíc hrubého příjmu.
Základní sleva na poplatníka je vyšší než 1500, daň se tedy nezaplatí žádná.

JájsemRaibek

lamlam nespočítá, jelikož pokud podepíše a využije odpočet, tak 15% není 15% :DD