Broniek

Volili byste 18ti letého vzdělaného studenta s dobrou pověstí v obci/městě kandidujícího do zastupitelstva?

Jen by mne zajímalo, jestli by u Vás měl šanci, i přes mladý věk
PS: SŠ ekonomie

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Možná

Promiň, ale považovat se v osmnácti letech za vzdělaného?
A dobrá pověst se do toho věku snad ani nedá zkazit, ne?
Já bych doporučovala věnovat se dále studiu, během té doby si „nezkazit“ pověst a kandidovat nejdříve po ukončení studií.

Další odpovědi
anonym

Ne

Na co si hraješ? Před půl rokem ti bylo 15 a tvůj okruh zájmů končí u délky penisu – viz usvědčující odkazy:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-to-normalni-nebo-je-to-dane
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/velikost-penisu-2

www

Ne

Doplňuji:
Dnešní rozhodování vyžaduje sice i vzdělání, ale také určitou zkušenost a hlavně moudrost. I kdyby tam šel s nejlepšími záměry, staří a zkušení kozáci by ho stejně převálcovali pokud by nehrál jejich hru a nakonec by se té špíně přizpůsobil, nebo sám odešel.
Ta moudrost i časem prověřený charakter zkrátka chybí.
Jistě, na malé vesničce s pár voliči, kde o funkci navíc není zájem, klidně.

pl4toon

Možná

Záleželo by na okolnostech.

autacek

Možná

Doplňuji:
Záleží na okolnostech, mladí lidé bohužel nemají ještě ty správné životní zkušenosti, na druhou stranu, ti staří se již naučili i to, co by bylo lépe kdyby neznali. Vzhledem k tomu, že některé takové lidi znám, řeknu ti rovnou, že na malé obci to jsou jen starosti a nic nezměníš, nakonec budeš zvedat ruku jak si jiní přejí.

Hlada

Ne

Životní zkušenosti nelze ničím nahradit a bez nich nelze moudře rozhodovat.

jirkajirka

Ano

Doplňuji:
Zastupitelstvo rozhoduje ve většině tam by škodu nenadělal. Postupně by se mohl vypracovat. Záruka by bylo chování jeho rodiny,jej samotného v minulosti a vzdělání. Ty doby kdy vzdělaný mladý člověk musel několik roku vařit kafe aby získal praxi a postoupil o příčku výše je snad už minulostí. Samozřejmě zastupitelstvo složené jen z mladých lidí by asi nebylo dobré.

Bedy

Možná

Záleželo by na okolnostech, nelze to říct jednoznačně.
Nicméně mnohdy je lepší vyházet ty staré struktury a pustit k tomu mladou krev, která přinese svěží vítr.
Ovšem se taky může stát, že ten mladý člověk se časem podvolí té staré struktuře a bude se chovat a jednat stejně, zvedat plácačku na jejich povel, což ve finále nic nového nepřinese.

brillant

Ne

uccello

Možná

arygnoc

Ne

už len to zaradenie otázky – práca a kariéra.
takže nejde o občana, ale o korýtko.
Doplňuji:
mezamieňajte si vzdelanie s múdrosťou.
múdrosť skutočne prichádza s vekom. aj to nie u všetkých.

cochee

Ne

18letý člověk je s odpuštěním cucák a o životě ví ještě kulové.

Zdroj: Zkušenost se sebou samým s odstupem hodně let života

Elk

Ano

Proč ne, když má dobrou pověst! Já bych do toho šel!

sevos

Ne