_Lucka_

Budu pracovat na DDP za 80kč/h. Když donesu potvrzení o studiu, budu mít výhodu (daně). Co se změní na mzdě?

Bylo mi řečeno, že budu pracovat za 80 Kč/h a když donesu potvrzení o studiu bude to mít výhodu (daně). Co se změní na mzdě? a jaká by byla v případě, že bych neměla potvrzení studenta?

Původní neotázka
Mzda studenta, práce na DDP

Odpovědi
anonym

a kolik bude výdělek měsíčně? to je dost zásadní. do 5 tis. do 10 tis., nebo více. do 5 tis. se neplatí žádná daň při potvrzení o studiu.

mosoj

Tady se člověk doví vjeci!
Normálně ti výdělek zdaní a uplatní se odčitatelná položka z daní 2070 Kč.
Z čehož plyne, že do výše daně 2070 Kč žádnou daň neplatíš, protože se ti odečte těch 2070 Kč na osobu. Pokud přineseš potvrzení o studiu tato položka se zvýší ještě o 335 Kč.

Potvrzení o studiu potřebují každý rok hlavně tvoji rodiče.