čup

Čím zředit kontaktní lepidlo?

Odpovědi
gecco

Ředidlem na kontaktní lepidla…
A kdyby ti prodavač/ka v prodejně říkali, že nemají, tak chtěj půl kila semtele.

lexx

vyzkoušel bych toluen (methylbenzen) pěkný svinstvo co rozpouští (skoro) všechno organické

mosoj

Jáké ? Nitroředidlem nebo toluenem.

Emefej

Kontaktních lepidel je celá řada. Zkus toluen nebo xylen, to jsou skoro univerzální rozpouštědla.

čup

ředidla na kontaktní lepidla jsem v baumaxu,hausu ani hornbachu nesehnal,ani nevím jaké vlastně shánět -na obalu jsem nic nevyčetl

gecco

No jo – a v tom je hlavní problém…
Kontaktní lepidlo je takové, které se nanáší na obě lepené plochy, ty se nechají odvětrat a teprve poté se plochy spojí a zatíží.
Ale kontaktní lepidla nemají jedinou bázi a rozpouštědla se používají
různá – takže nejprve si musíš zjistit, jaké lepidlo máš…