Pokročilý

Čím vyčistit autoklimatizaci nebo obecně všecky ty pruduchy?

Našel jsem na obautodily.cz (Mám fabii) jeden pěnový sprej, který se aplikuje přímo do systému a druhý který se prý položí na místo spolujezdce a nechá se vystříkat přičemž musíte nechat běžet 10 minut auto na vnitřní oběh. a zavřít okna. Druhou možnost považuju za menší extrém, protože nechat si vysmradit auto nějakým aerosolem asi nebude úplně ok.
Jaký je Váš názor? Máte lepší způsoby?

Odpovědi:

Zlatý

Pokud to chceš pořádně, demontuj veškeré mřížky a průduchy vysaj (s kartáčem), jen nějaké vystříkání je neúčinné...
Já si to nechávám cca 1x ročně dělat - včetně výměny filtrů a kontroly množství chladiva je to cca 1000,- Kč.
;-)

Zlatý

To ale děláš desinfekci cesty vzduchu (v klimatizaci kondenzuje voda a mají zde tendenci růst plísně), nikoliv mechanické očištění. Vzhledem k tomu že každá klimatizace má kabinový filtr neměla by cesta vzduch být zaprášená. Jinak opravdu rozebrat co půjde a vyčistit.
Doplňuji:
Jinak je ale nejdůležitější kontrola množství chladiva a oleje v chladivu + jejich přefiltrování , případné doplnění obou.

V mém servisu používám ozonovou desinfekci.
Pokud je výparník opravdu hodně špinavý, používám správy primo na výparník, pokud to konstrukce auta umožňuje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.