Čím víc jader v procesoru, tím větší výkon?

Našel jsem na alze takovouto sestavu AMD s 8-jaderným procesorem: http://www.alza.cz/… může mi vysvětlit proč je tato sestava oproti jiným rekordně levná? Kde spočívá háček? Překvapila mě i cena procesoru (kolem 5000kč) tedy se ptám je-li víc jader je víc i výkonu???
Doplňuji:
Případně prosím pokud možno najděte mi i vhodnou sestavu na nejnáročnější hry (např: bf3,bf4) do 30000kč na důvěryhodném e-shopu. Děkuji :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

To rozhodně ne. Výkon procesoru ovlivňuje hrozně moc věcí.. architektura, výrobní proces, takt jader, velikost cache (L1,L2, L3) a další věci. Pak také to, jak se program či hra umí s více jádry poprat.

Další odpovědi:

Bronzový

Je to celé o tom, že AMD ještě stále nemá takovej proceso, kterej by se vyrovnal Sandy Bridge procesorům Intelu. A tak to kompenzuje počtem jader. Takže pak 8mi jádro AMD má podobnej výkon jak 4jádro intelu apod. Aby ti šly všechny hry s max detailama ti stačí běžnej komp s Intel I3 a lepším processorem, ale hlavně co nejlepší grafikou a alespoň 6GB ram. Momentálně bych volil Intelové processory. (I3, I5, I7) Seženeš takovou sestavu za cca 15tis bez systému a monitorul.

Zlatý

Aby jsi využil plné možnosti takového procesoru , musíš mít program který je na tolik jader napsaný !

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.