Yavin

Záleží výkon grafické karty na počtu tranzistorů?

Odpovědi
mosoj

No určitě. Výkonný grafický čip jich bude mít také několik milionů jako procesor.

Quimby

Částečně záleží.
Obecně platí čím víc tranzistorů, tím větší výkon, protože tranzistor je právě zodpovědný za rozhodování jestli ano nebo ne.
Ale neplatí, že dvě karty, které mají stejný počet tranz. jsou stejně výkonné, protože záleží na tom jak efektivně jsou pospojované, počet jader, pamět…
Doporučuji si na internetu najít testy jednotlivých grafik a podle toho porovnat.

Dochy

Je t složitější, obecně tam nebude přímá úměra. Čím víc tranzistorů, tím tam můýe být víc početních jednotek, víc keší apod. Ale je otázka, jaké funkce konkrétně od té karty chceš (klidně tam může být 90% tranzistorů pro tebe zbytečných) a jak dobře je karta navržena (stejnu funkci můžu mít na zapojení s 10 tranzitory i na zapojení se 30 )