Usoman

Jak si vybrat nový procesor?

Při výběru nového procesoru je přednější hledět na počet jader nebo na jejich frekvenci? Například jeden má 8 jader a frekvenci jen 3,2 Ghz, avšak druhý má třeba jen 4 jádra, ale zato frekvenci 3,8 Ghz. Jak se v tom dá nejlépe orientovat? 🙂

Nejlepší odpověď
Quimby

Nejlépe se orientuj podle reálných výsledku. Protože neplatí prostě jen počet jader*frekvence = výkon. To není pravda, hrajou tam důležitou roli další věci, už jen co to samotné jádro obsahuje.
Většinou platí, že Intel má lepší procesory na frekvenci než AMD. AMD je ale lepší na taktování…
Navíc taky musíš zohlednit využítí, pokud většina tvých programů dokáže využít pouze jedno jádro( těch už moc není, hry v drtivé většině využíjí všechna), tak je samozřejmě lepší vyšší frekvence.

Například stránka http://cpubos­s.com/compare-cpus je dobrá k porovnávání. Taky všemožné recenze vždy obsahují nejnovější hry a skóre v programech.

Další odpovědi
Muffz

Pamatuju, kdyz se mi jeden tejpek snazil vnutit, ze AMD jsou na hry a Intel na praci. Jak ja se mu nasmal, kdyz nemel zadne argumenty, jen toto tvrzeni (a samozrejme mylne).
AMD dlouhou dobu jede na taktiku „cim vic jader, tim lip“. Bezneho zakaznika uhrane, kdyz vidi osmijadrovou visheru za 3000,–, naproti tomu i5 ctyrjadro za 5000,–.

Jak pise Quimby – na cpuboss.com se divam vzdy jako prvni. Dalsi v rade je cena. Tu ma na sve strane AMD, ktere dokaze za par korun nabidnout skvely vykon.

Problematika je v tom, ze papirove se muze zdat jeden procesor jako skvela volba, ale pak ho k nicemu nevyuzijes, popr. si s nim ostatni komponenty ci SW nebudou rozumnet.