CoreCZ

Jádra procesoru

Ahoj, mám 8-mi jádrový procesor Intel Core i7 720QM 1.6GHz a když se kouknu do správce úloh tak mi to ukazuje že využívám jenom 4 a zbylé 4 nic neukazují a já se ptám jestli je nějak můžu využít třeba u hraní některé hry. Děkuji

Odpovědi
Zbynas

Jen opravím, daný procesor nemá osm jader, ale jen čtyři a každé má dvě vlákna, více v odkaze. Odpověď na otázku ale nevím.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hy­per-threading

cochee

Další jádra a thready využije pouze aplikace, která je na toto nachystaná, tj. naprogramovaná. I dnes ještě je k vidění spousta aplikací, které žhaví jedno core a ostatní jádra se „vrtají v nose.“ Prý to není vůbec jednoduché, nakódovat program tak, aby využíval multijádrový CPU. Hodně by tomu mohl pomoct moderní OS, který v případě multitaskingu přidělí další task dalšímu jádru a ne že to nechá na prvním, už makajícím jádru. Možná, že Windows 8 (i W7) už to dokážou, teď si z hlavy nevybavím správnou informaci.

kelley

Jak už tu vyplynulo z předchozích odpovědí – záleží jen a pouze na programátorech té které hry (nebo jiného programu), jestli dokázali všechna jádra i vlákna využít a hru takto naprogramovat.