Jádra procesoru

Ahoj, mám 8-mi jádrový procesor Intel Core i7 720QM 1.6GHz a když se kouknu do správce úloh tak mi to ukazuje že využívám jenom 4 a zbylé 4 nic neukazují a já se ptám jestli je nějak můžu využít třeba u hraní některé hry. Děkuji

Odpovědi:

Bronzový

Jen opravím, daný procesor nemá osm jader, ale jen čtyři a každé má dvě vlákna, více v odkaze. Odpověď na otázku ale nevím.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/H yper-threading

Stříbrný

Další jádra a thready využije pouze aplikace, která je na toto nachystaná, tj. naprogramovaná. I dnes ještě je k vidění spousta aplikací, které žhaví jedno core a ostatní jádra se "vrtají v nose." Prý to není vůbec jednoduché, nakódovat program tak, aby využíval multijádrový CPU. Hodně by tomu mohl pomoct moderní OS, který v případě multitaskingu přidělí další task dalšímu jádru a ne že to nechá na prvním, už makajícím jádru. Možná, že Windows 8 (i W7) už to dokážou, teď si z hlavy nevybavím správnou informaci.

Pokročilý

Jak už tu vyplynulo z předchozích odpovědí - záleží jen a pouze na programátorech té které hry (nebo jiného programu), jestli dokázali všechna jádra i vlákna využít a hru takto naprogramovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.