Tíšek99

Čím se dá nahradit kokosový olej?

Často si teď pročítám různé recepty na internetu a dost jich obsahuje kokosový olej. Nevíte, čím by se mohl nahradit? Díky

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kokosový olej má údajně unikátní složení a jeho plnohodnotná náhrada asi neexistuje. Proč taky? Je zcela běžně k sehnání.

Další odpovědi
Šidlo

maslom, margarínom

ak potrebujete vegánsky super zdravý ekvivalent tak asi ničím

Jana5678

V kuchyni používám různé oleje a kokosový je jeden z nich. Na saláty používám různé olivové oleje, které si objednávám na internetových stránkách https://www.fa­bioshop.cz/ole­je/, mají zde i různé příchutě těchto olejů. Na vaření a pečení používám přepuštěné máslo (ghí), které je velice zdravé a chutné. Takže máte spoustu alternativ, jak vařit zdravě a chutně.