Wnaty

Čím malovat na dřevo, aby to vydrželo?

Dobrý večer.
Mám v plánu si koupit malý dřevěný kufřík místo penálu, chci v něm mít zkrátka všechny výtvarné potřeby, které běžně používám. Kufřík je ze dřeva,bez jakéhokoliv motivu. Přemýšlím, že si ho časem pomaluji, potřebovala bych však vědět, čím by to mělo jít. Nejraději bych vzala černou fixu (centropenku) a kreslila s ní. Mám ale strach, že by se to třeba důsledkem kontaktu s vodou (déšť, rozlitá voda) mohlo rozpít. Jaký prostředek byste mi doporučili?

Nejlepší odpověď
gecco

Nejtrvanlivejsi je olej…
Velmi trvanlivý je akryl…
___
Varianta, že svůj oblíbený kufřík si výtvarník/ve maluje lihovou fixou, mne opět přivádí k úpadku řemesel…
:-O

Další odpovědi
honza19hk

liháč je voděodolný. jinak co takhle pájku a něco do dřeva vypálit.

Kepler

Souhlasím s gecco. Po důkladném vyschnutí malby bych ještě přidal průhledný lak, možná na celý kufřík (pokud ještě vzhled za něco stojí).

ReHu

Fixem????? OMG.

Doporučuji akrylove barvy a přelakovat.

Klaproth

Já osobně bych dřevo ničím nevylepšoval, jakýkoliv nátěr bude ošklivější než přírodní kresba dřeva.

AAmila

Akrylovyma barvama