Ambrož

Chtěl bych se stát veterinárním lékařem. Jak na to?

Jsem v 8 třídě, na pololetní jsem měl 4 dvojky. Ale snažím se dosáhnout výborného prospěchu. Nevím zda bude výhodnější gymnázium nebo SOŠ byl jsem na dnu otevřených dveří na Tauferově střední odborné škole veterinární a moc tam chci. Mám rád zvířata a nebojím se krve, obnažených útrob ani jiných nechutností. Už teď přemýšlím o VŠ a vím co a jak. Potřebuji poradit, mám jít na gympl nebo SOŠ nevím zda se zní na VŠ dostanu? Jakékoliv připomínky rád uvítám. Za odpovědi děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Na zmíněné střední škole tě naučí, jak inseminovat krávy nebo asanovat mrtvé kusy. Pokud chceš být lékařem, doporučoval bych gymnázium přírodopisného směru a pak VŠ veterinu. Z gymplu se dostaneš na jakoukoliv VŠ stejně – absolvováním přijímacích zkoušek. Z nějaké SOŠ by to asi nešlo.

Další odpovědi
Palpatine

Kepler nemá úplně pravdu. Hodně lidí pokračuje na VŠ po absolvování maturity ze středních škol. A pokud přesně víš co chceš být, je na to soš lepší varianta. Gymnázium je lepší spíše pro ty, co chtějí VŠ ale nejsou rozhodnuti nebo pro obory, na které střední odborné školy nejsou. Na druhou stranu má Kepler pravdu v tom, že z gymnázia se dostaneš na jakoukoliv školu, takže i kdyby tě v průběhu studia přestalo veterinářství bavit a zajímat, mohl bys jít na jinou vysokou školu a studovat jiný obor.

Ještě musím doplnit, že veterinární střední škola je dle mého lepší už z toho důvodu, že tam pracuješ více ze zvířaty. Což je pak lepší pro tvou praxi při budoucím vykonávaní povolání.

relux

Taky bych doporucil gymnazium, kamaradka byla na zminene tauferovce a na veterinu se nedostala, dostala se jeji kamaradka, ktera chodila na gympl. Na gymnaziu te na vysokou skolu dostatecne pripravi

autacek

Není to sice tak úplně přesně jak píše Kepler, neb můžeš studovat VŠ s maturitou z jakékoli školy, nicméně gymnázium tě připraví nejlépe.

Podobně se můžeš ptát, jestli mají lepší pozici při studiu VŠ medicíny sestřičky, nebo gymazisté. Sice zdravotní sestry mají v odborných znalostech náskok, ale paradoxně vítězí opět ti z gymplem, protože pro přijetí není podstatná znalost toho, co tě až tam mají naučit, ale znát a mít hluboké znalosti z předmětů, které jsou středoškolským učivem, jako biologie, fyzika, chemie.., na kterých se dá dál stavět.