kwisty

chci být veterinářem

Chtěla bych být veterinářkou, chodím do 8. ročníku a mám výborné známky, baví mě biologie a chemie mám moc ráda zvířata, mohla bych se jí i stát.
Doplňuji:
A kam bych měla jít na gympl se zaměřením na biologii nebo na SOŠ veterinární co je lepší na SOŠ se učí latina a gymplu ne a tu budu potřebovat co byste mi doporučili???

Nejlepší odpověď
ondra07

Tak nevidím důvod, proč ne?
Akorát si vyber správnou školu, dodělej jí a je to ! :)
Aby se člověk mohl stát veterinářem, nebo veterinárním technikem – tj. sestřičkou veterináře, musí vystudovat střední veterinární školu (V ČR v např. v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Kroměříži, v Brně). Školy jsou čtyřleté, ukončené maturitní zkouškou. Po jejich úspěšném ukončení může člověk pracovat jako veterinární technik, ale v dnešní době všeobecného zvyšování požadavků na vzdělání lidí na pracovištích je lepší, pokračuje-li člověk studiem na vysoké škole veterinárního lékařství. U nás je pouze jediná škola pro budoucí veterináře, a to Veterinární a farmaceutická univerzita Brno (VFU). Přijímací zkoušky jsou z biologie a chemie.

Tady najdeš více: http://www.ko­nicci.cz/clan­ky/vzdelavani-98/jak-se-stat-veterinarem-4694/
Celé si to přečti, budeš o něco chytřejší.. a jen se uč, hodně štěstí :)

Další odpovědi
kamila44444

Mohla, ale nezapomeň, že by ses tomu musela už pořád věnovat a také se musíš vše učit latinsky- kosti atd.. :). Při operacích je to opravdu hnusné :/. Strkat velkým zvířatům ruce do zadku.. ale je to pěkné povolání. Stačí se jen dostat na střední, vysokou a je to ;)
Doplňuji:
Obě je dobrý výběr :)- ale radši bych šla na tu veterinární, kde máš přímo práce se zvířaty. Také veterináři chodí do potravinářství na prohlídku, jestli je to maso zdravé a nejsou v něm škodlivé látky :)

Drap

Proč ne. Vhodná střední škola a potom veterina. Máš všechny předpoklady. Držím ti palce a přeji hodně úspěchů
Doplňuji:
Obě dvě školy jsou vhodné. V tomto případě by mohla být lepší veterina.

anonym

Určitě mohla.Léčit zvířata něco jiného než léčit lidi.Člověka se zeptáš co ho bolí,trápí,ale u takové kravičky je to obtížné.

anonym

Bylo by dobře zajít k nějakému veterináři popovídat si o téhle práci. Nese sebou řadu úskalí, kde nebude tak hezká, jak se na první pohled jeví. Toto bych asi na Tvém místě chtěla hlavně znát. Pak musíš vystudovat střední školu, nejlépe gymnázium, a potom Vysokou školu veterinární.
Doplňuji:
kwisty, já tedy nevím, ale zkus se podívat, jak to s tou latinou je. Na internetu je spousta gymnázií, kde se latina vyučuje. Mám zato, že jazykově zaměřená gymnázia ji určitě mají jako povinný předmět.

terry

Pokud víš 100%, že chceš na veterinu, šla bych na SOŠ veter., pokud to není 100%, tak na gympl a pak na veterinu.
Možná by bylo dobře, až půjdete s nějakým zvířátkém (pokud máte doma) na veterinu, jít také a říct to ošetřujícímu a když bude příjemný/á, zeptat se, kdy bude mít chvilku čas a optat se, co by bylo lepší.

venkovan

Gamnazium na vysokou lépe připraví teoreticky, střední odborná škola prakticky. navíc po střední jsi již kvalifikovaná osoba, z gymplu máš jen vyšší vzdělání.
Latiny se neboj. Není problém se ji naučit, stejně jako jiné jazyky. Navíc zpravidla se učí jen odborné názvy, takže to není latina jako taková. Mne taky učili a dodnas si pamatuji zvíře Vulpes vulpes.

kwisty

Prominte, že to píšu sem, ale tam už to nešlo. U nás je problém, že nemá žádné zvíře se kterým se normálně chodí k veterinářovy více tady. Jde hlavně o ty druhy zvířat co už mám.http://www­.odpovedi.cz/o­tazky/chtela-bych-psa

IK

Moje dcera chtěla být také veterinářkou, měli jsme králíka, morče, křečky, Osmáky Degu, myši. Králíkovi na chalupě šlápli na nohu a zlomili ji, tak s ním trpěla a nesla si ho na veterinu, doktor řekl že operace by stála tak 3000,– a zalepil mu to leukoplastí, že když začne žrát tak to bude dobré. Králík přežil, Osmáci se rozmnožili, odchovala malinké, králík jí za pár let chcípl v náručí, Osmáky jsme museli rozdat, myš umřela za dva dny, jeden křeček za týden. Starala se vzorně, ale to je život a teď na veterinu nechce, říká že by nesnesla každý den nemocná a zraněná zvířata a ještě je muset utrácet.
Gympl je plný jiného učiva, ale pokud si myslíš že si to ještě rozmyslíš, tak by byl lepší, jinak jdi rovnou na specializovanou­ školu.

anonym

To nemusí být ale hned. Klidně tam zajdi s kamarádkou, pokud nějaké zvířátko má. Nebo nějakému veterináři zavolej a zkus se s ním domluvit.