hapiky

Chtěl bych být jako ten či onen. Cíl, nebo utopie? Není lepší být sám(a) sebou?

Originál je přece jenom originál!

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno jsem vložila otázku, která se týká podobného problému, ale z jiného úhlu pohledu. Stejně v archivu je několik otázek stejného typu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nepratel-se-nelekejte-na-mnozstvi-jich-nehledte-prece-mame-jen-jednoho-skutecneho-nepritele-a-tim-jsme-my-sami

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsou-krome-jineho-vira-v-sebe-sama-nadeje-ci-jistota-urcitym-vyjadrenim-postoje-k-zivotu-co-je-vic-vira-ci-nadeje

--
Být sám sebou. Žiju přece pro sebe. Každý jsme jedinečný, z pohledu psychologického jsme každý jiná osobnost, byď z pohledu kladného či záporného.

Jer prada, že že někdy „být sám sebou“ znamená i mít odvahu říct nebo udělat něco, co není populární.

Občas se stane, že se člověk naštve, jedná nepříjemně, pokud to odpovídá stavu jeho duše, jeho emocím, zda jde o introverta, nebo extroverta,, ale neuráží.

Ale často je u mnohých jedinců vidět že dávají najevo svou závist či nenávist formou urážky, ponižování, manipulaci s fakty atd.

Opět se dostávám k toleranci, odpuštění.Opakuji po několikáté, že boží mlýny melou, i když mají zpoždění.

Každý má své myšlenky, které nemusí být vždy správné, ale když řekne svůj názor, zachovává své „já“.

Člověk musí projít oběma póly – kladným i záporným, dobrem i zlem, teprve pak najde svou cestu.

Je přece jasné, i, že nikdo druhý nezná myšlenky, jiného, takže jde jen o subjektivní názor, který se od objektivního liší, opakuji, i když v jiném kontextu, často se stává subjektivizovaný či objektivizovaný. Ale je mnoho jedinců, kterí tento názor přejímají …

Je třeba mít rád sám sebe, bez ohledu na to, co si jiní myslí. Ale respektovat druhé, – co jim dáte, to se vrátí.

„Svět se stává čím dál horším. Nemůžeš proti tomu dělat nic jiného, než že se ty sám budeš stávat stále lepším a lepším.“ – Otto František Babler

Jenže, co se může stát?

„Dokážete-li být za všech okolností sám sebou, jste osobnost. Nebo idiot.“ – Ladislav Muška
http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol

Další odpovědi
aliendrone

Snažit se „být někým jako“ je dopředu prohrané. Ty jsi TY, neopakovatelná, jedinečná entita. Můžeš se ale snažit dosáhnout toho, co dosáhli jiní. Nebo ještě lépe – dosáhnout VÍC, než jiní. ;) :D :D

klumprt

Pracuj na tvorbě originálu s co nejskvělejšími vlastnostmi. Lidi obdivují spíše originály než napodobeniny.

zjentek

JO, to je nejlepší! ;)