dudu

Je to fabulace nebo pravda?

Moje manželka je Cikánka
Tento příspěvek jsem se rozhodl napsat, jelikož se u nás poslední dobou pokolikáté už rozmáhá debata o
takzvaných nepřizpůsobivých, tedy o Cikánech. Nejsem sice žádný spisovatel, ale snad moje životní zkušenosti
pomohou někomu jinému k vytvoření si vlastního názoru, postoje. Hlavním důvodem však je reakce vlády na
vyostřující se situaci v některých oblastech našeho státu, tedy pokračování v nesmyslné politice kupování si času za
cenu rozrůstání problému: Vláda schválila strategii, která má pomoci především Romům.
Mým motivem tedy není rozdávání moudrých rad, jak danou situaci vyřešit a zvládnout i když svůj názor
pochopitelně mám, ale nabídnout Vám svůj osobní pohled, tedy jak se domnívám, pohled zevnitř.
Nejprve něco o sobě. Jsem vcelku normální člověk, který se zamiloval do Cikánky. Tu jsem si později vzal, máme
děti a od dvaceti let, tedy skoro dvacet let, žiji mezi Cikány. Cikáni jsou moje rodina, mám mezi nimi přátele. Sám
se považuji za jednoho z nich, tedy pokud uvažuji v souvislostech společnosti, myslím, že dobře rozumím tomu
majoritě nejasnému my a oni.
Nejčastější argument, za který se různí ochránci lidských práv schovávají je, že pro Cikány není práce, že lidé jsou
rasisti a práci dají raději Ukrajinci, protože je bílý (obě moje děti jsou tmavé, obě studují a nikdy, opravdu nikdy
jsem nezaznamenal nějakou diskriminaci ani ve škole, ani mimo ni).
Cikány, které já jsem poznal a se kterými žiji ale nejvíc zajímá, jak se práci vyhnout. Nikdo z nich nestojí o práci
za patnáct tisíc, kde má povinnosti, musí do práce chodit i když je venku nehezké počasí, když se mu nechce
vstávat do zimy.
Znám některé, kteří tvrdili, že jim práci tam a tam nedají, protože jsou tmaví, ale při podrobnější debatě vyšlo
najevo, že neví, jak se o k oné firmě, kde ho odmítli vůbec dostat. Naopak za úspěšného a chytrého je považován
ten, kdo se má dobře a pracovat nemusí a není odkázán na nízké sociální dávky. Tedy buď s něčím kšeftuje, nebo
krade. To pochopitelně není nemorální, protože má. Ne každý je však natolik chytrý, aby mohl být úspěšný tímto
směrem. Potom je hotové štěstí, když se na zpravidla dost překrmeném těle objeví nějaká nemoc. Nejlépe
dlouhodobého charakteru. To se potom chodí k doktorovi tak dlouho, až se nám vyklube nějaký ten invalidní
důchodek.
Pokud jsou v rodině rodiče, potom je jeden z nich, v lepším případě oba, jsou nemocní natolik, že se o ně musí
starat a pochopitelně za to jsou peníze od sociálky. Takže druhý typ úspěšného Cikána je v invalidním důchodu,
bere také opatrovnické a všechny dávky co může, pochopitelně dostane státní byt. Přijde si na více než 20 000 kč
měsíčně.
Třetí typ úspěšného je klasická rodina s pěti a více dětmi, kde rodiče jsou nezaměstnaní, někdy manželé, jindy ne
(podle toho co je výhodnější, pro muže je lepší být ženatý, mají sice méně peněz, ale má silnější postavení v rodině,
než u matky samoživitelky, která bere peníze na sebe a děti a muže v podstatě živí), žijí ze sociálních dávek, které
jsou určeny především na výživu a výchovu dětí, ale jak už to v cikánských rodinách bývá, skutečné potřeby peněz
jsou někde jinde, stejně jako je jinde hierarchie rodiny.
Nejčastější jsou pochopitelně druhé dva typy, nebo jejich kombinace. Potom máme různé další, ale ty mě nějak
netrápí, jelikož nejsou pro společnost taková zátěž.
No a někde na konci jsou ti, co někde makají u kopáčů, nebo na stavbě, mají jedno, dvě děti, protože si více
nemohou dovolit.
V každém případě se dá říct, že sociální dávky, byť ty nejmenší, považuje Cikán za své právo, za nárok o který
nechce v žádném případě přijít a pokud má možnost a je to pro něj výhodné, pracuje na černo, nebo sbírá železo
atd.
Je to jenom takové zjednodušené, ale snad to dostatečně prezentuje skutečnost, že pro Cikány, které já znám je
práce opravdu poslední možnost, jak přežít. Možná bych si dovolil říct, že je pro mnohé přijatelnější kriminál. Ale
v rámci objektivity musím říct, že jsem poznal dva, kteří pracují. Ale ani jeden z nich v současné době nežije
s Cikánkou, jsou tedy do jisté míry mimo komunitu, přičemž oba napřed pracovali a potom si našli české partnerky
i když z nejnižších společenských vrstev.
Takže je asi jasné, když jsme si objasnili základní způsoby obživy, jak to bude s přístupem ke vzdělání. Pokud se
dá takto živit celý život je vzdělání naprosto, ale naprosto k ničemu a troufám si tvrdit, že ani počítače, pastelky,
sešity zadarmo a já nevím co ještě přístup ke škole nezmění. Tyto snahy se mi zdají skutečně směšné, ačkoli u
majoritní společnosti vzbuzují velký odpor.
Takže teď bych Vám chtěl napsat to nejdůležitější. Pokud se díváte na Cikány s opovržením, přes prsty atd., nebo
máte dokonce pocit, že by Vám mohli závidět Vaši životní úroveň, nebo vzdělání, že jste prostě lepší, nebo
dokonce, že by se Vám chtěli vyrovnat, být jako Vy tak jste úplně mimo. (Tyto pocity se objevují u malých dětí, u
dospělých jsou ojedinělé a vzácné)
Cikáni Vás nenávidí, pohrdají Vámi a máte pro ně cenu jen do té míry, pokud z Vás mohou mít nějaký užitek. Buď
Vás podvést, obalamutit, prostě oškubat, nebo u těch hloupějších Vás prostě okrást, oloupit atd. Čím výše
postavený je okradený, nebo podvedený, tím větší úspěch. Možná bych si dovolil pravděpodobně nepřesné
přirovnání, že se na Vás dívají jako na hospodářská zvířata.
Největší rasisty, které jsem v životě poznal jsem potkal mezi Cikány. Tak jak jsou temperamentní a vznětliví, tak
Vás nenávidí. Kdybychom byli v opačné situaci a my byli menšinou v jejich zemi, byli bychom pravděpodobně
přesídlení, nebo mrtví. Mimochodem při této sociální politice menšinou s matematickou jistotou zanedlouho
budeme.
Na závěr chci říct, že politiku našeho státu trochu chápu. EU vytváří tlak na takové ubohé nesuverénní státy jako
jsme my, Maďarsko, Slovensko ( i když Slováci si stojí díky svému nacionalismu daleko lépe než my) atd. tlak,
abychom si Cikány hýčkali a rozmazlovali je, prostě vytvářeli jim nadstandardní podmínky, jenom proto, že mjí
strach, aby náhodou nepřišli okupovat jejich úžasné demokratické země a nemuseli se o ně starat oni, přitom plná
huba keců o humanismu je jen zástěrka pro skutečný stav věcí, nebo dílo lidí, kteří z tohoto společenského
problému profitují, v lepším případě dílo užitečných blbců.
Ještě zdůrazním, že píšu o svých zkušenostech, o lidech která já osobně znám, používám li tedy etnické označení
národnosti Cikán (tak se prakticky všichni sami nazývají), používám je pro skupinu mě známých lidí, ne pro
všechny Cikány na světě, jelikož někde a já nevím přesně kde, žijí určitě ti hodní a pracovití Romové, kteří nechtějí
nic jiného, než slušně žít a pracovat a celý svět jim hází klacky pod nohy. Tak těch bych se opravdu nerad dotkl.
Bohužel se nemůžu podepsat, jelikož v našem demokratickém státě bych byl za vyjádření svého názoru resp.
životních skutečností pravděpodobně odsouzen.
Přeji hezký den
Zdroj: Zvědavec
Politicky nekorektní webzine
www.zvedavec.org

Nejlepší odpověď
Drap

Nevím zda je to fabulace, ale spousta věcí v textu je holá pravda o které jsem přesvědčen

Další odpovědi
anonym

Jako mnozí jiní i já to dostal cca před měsícem přeposláno do mailu a podle všeho to vypadá na věrohodnou realitu, snad jen trochu stylisticky přizpůsobenou.
Ale bez ohledu na formu, jsou zde jen konstatovány obecně známé fakty, které bohužel v naší společnosti právě takhle fungují.
Doplňuji:
Protože dudu vložil tutéž otázku i na slovenské Odpovede.sk, kde se vyskytly jisté pochybnosti a námitky ze všeobecňování, byl jsem nucen doplnit pragmatická fakta, která pro dokreslení uvádím i zde, byť se už sem po čase málokdo vrátí, leč objektivita je důležitější než populistické ohlasy:
Předmět: Fwd: ČERNÁ BUDOUCNOST
------------------------------ ----------

Č e r n á b u d o u c n o s t ! ! !
Statistika věda je -,
cca 3% populace v ČR tvoří Romové, žije jich zde cca 250–300.000
25% z celkového počtu Romů žije v Severních Čechách

21% z celkového počtu Romů žije na Severní Moravě
47% bytů obývaných Romy není vybaveno ani splachovacím WC
40 m2 bytové plochy obývá v průměru 6,9 Romů,
až 30% manželství v některých romských skupinách uzavírají příbuzní
6% romských žen poprvé rodí mezi 14 a 16 lety,
19% romských žen poprvé rodí v 16 letech,
až 4 interrupce v průměru připadají na jednu romskou ženu
60% z dětí umístěných v dětských domovech je romské národnosti
přes 50% romských dětí se učí ve zvláštních školách
22% romských dětí propadá v 1. třídě
25% romských dětí ve věku 6–7 let je v pásmu verbální debility
56% Romů nemá ani základní vzdělání
32,7% Romů má základní vzdělání
8% Romů se vyučí v oboru
2,5% Romů má středoškolské vzdělání
0,8% Romů má vysokoškolské vzdělání
75–85% Romů je nezaměstnaných
60% Romů je nezaměstnaných déle než 3 roky
30% dospělých Romů se živí nelegálním způsobem
60% dospělých vězňů ve věznicích jsou osoby romské národnosti
75% se Romové podílí na kriminalitě
(přičemž v některých lokalitách např. co se kapesních krádeží týká dosahuje až 95%)
30% pouličních prostitutek má romskou národnost
25% pouličních romských prostitutek má za pasáka svého příbuzného.
Nejtalentovanější romka Věra Bílá má naštěstí jediné dítě přesto kriminálníka,její muž je rovněž kriminálník, promarnila všechny šance, které v našem státě nikdo jiný nedostal,je závislá na automatech a všichni tři berou soc. podporu a jsou přítěží pro společnost.

Velké množství mladých romů bere sirotčí důchod, mladá romka uvede jako otce novorozeňátka nejstaršího člena rodiny. Smrt dědečka pak bujaře oslaví. Několik vnoučků dostane „rentu“ a připravují se na další etapu života – invalidní důchod.

Růst Romské populace
rok 1945 – 10 000 Romů
rok 1959 – 20 000 Romů
rok 1973 – 40 000 Romů
rok 1987 – 80 000 Romů
rok 2001 –160 000 Romů
rok 2015 –320 000 Romů

Růst romské populace je největším bezpečnostním rizikem pro Českou republiku.
Věznění 12 000 romských vězňů nás stojí letos 4 miliardy korun.
Sociální dávky pro Romy 20 miliard.
Obrovské škody na majetku při „sbírání“ železa.

Romové jsou jediní kdo mají zdravotní péči zdarma. Je to další skrytý příspěvek pracujících ve prospěch nepracujících.

Je pravidlem, že Romovi platí advokáta u soudu stát.
Vzhledem k tomu, že podíl tohoto etnika na zločinu je 75%, jedná se o další obrovskou zátěž pro státní rozpočet.
Za 14 tet se všechny tyto problémy a náklady zdvojnásobí. I riziko, že budete obětí zločinu bude dvojnásobné.
Romové potřebují pouhých 14 let, aby se jejich počet zdvojnásobil.
Jak je možné se tomu bránit : – důsledně vyžadovat dodržování platných zákonů a vyhlášek

  • trvat na dodržování školní docházky.

Stanovit % srážek sociálních dávek, při nedodržování, zaměstnat více osob na kontrolu dodržování výše uvedených zákonů a vyhlášek, zvýšit pravomoci místním úřadům účinně zasahovat.

GM

Dudu, podepisuji se pod každé slovo tohoto textu. Kde jsi to našel?

jendahun

Je to pěkně napsané a asi z devadesáti procent pravda.Nedovedu si ale představit,že tento člověk,pravdě­podobně inteligentní,žije dlouhodobě mezi Cikány a dokonce se považuje za jednoho z nich.To je asi utopie.
S dovolením trochu odbočím.Nedávno jsem slyšel zajímavý názor od staršího člověka na tuto problematiku.Všem je známo vyvražďování Židů za poslední svět.války,historie židovského národa a teorie o jejich snaze získat světovou nadvládu.Dnes jsou Židé prakticky všude ve vládách,ve vedení nadnárodních společností,v po­litice(nemusí­me chodit daleko) atd..Všechno co se tady prý děje okolo Cikánů,je „prý“ jen odvádění pozornosti od hlavního problému.Některým lidem je jasné,že pokud dojde na Cikány,může se to zvrtnout i jiným směrem.Proto jsou Cikáni tak nesmyslně hýčkáni a hájeni.(teď mě smažou).

anonym

Není to o cikánech ale o Lidech. Je to pravda, ale poloviční. Jsou lidé podnikaví, co nechtějí strkat nohy do špinavých montérek v zaprášeném skleníku namísto šatny. Raději jdou podnikat a nebo se stanou zaměstnavateli. Ti se pak mstí na celém národu. Nejdříve se mstí na svých zaměstnancích. Těm pokud můžou, nedají montérky, boty, vezmou je na hůl. Nenávidí všechny koho už mají v hrsti. To je nemoc. Takové lidi máme všude kolem plno a nemusí se zaostřovat na populaci romů. Kdo je nejvíc zodpovědný za jakousi strategii pomoci romům je vaše vláda z vašeho rozhodnutí. ČSSD nebo ODS? Nevím přesně kdo z nich vytvořil nerovné podmínky k životu ve vaší vlasti. Politici snad byli ti nejhorší co vás mohlo jako většinový národ potkat. Jejich matematika kolik dostanou hlasů v prvním roce, pak když pomohou menšině kolik dostanou hlasů v dalším období, ve kterém volí už jen větší a větší menšina. Taková je politika, takoví jsou politici. Ti jsou popsáni jakou mají povahu. Jste to vy všichni Lidé. – Ale když tak vzpomínám na své zkušenosti s cikány, tak pár věcí v tom článku nesedí. Povahou se jim/ některým ano nevyrovnáme. I když jsme stejní. Ten článek hodně vypovídá o povaze Lidí. Nevím sice kdo ten článek psal ale byl to víc než spisovatel, byl to novinář. Článek z http://www.pre­rovan.cz/?cla­nek=20111104-moje-manzelka-je-cikanka
má za cíl uvést všeobecnou spravedlnost mezi Lid.