lilibou

chci si otevřít cukrárnu ..

dobrý den, chtěla bych si otevřít cukrárnu i s vlastní výrobnou..je mi 21let a vystudovala jsem gymnázium..chtěla bych vědět co všechno k tomu budu potřebovat. Jsem naprosto rozhodnutá že do toho jdu jen nevím jak začít..děkuji za jakoukoliv radu
Doplňuji:
Cukrářství je můj koníček už několik let..dokonce i po známých prodávám..myslela jsem že bych si prez úřad práce udělala rekvalifikační kurz základy podnikání..spíš by mě zajímaly higienické normy a základní předpisy pro provoz cukrárny a výrobny..

Nejlepší odpověď
anonym

nepujde to bez nejake pocatecni investice (najem prostor, vybaveni, …) mohlo by byt vhodne vydat se malou oklikou – vystudovat (idealne marketing, ekonomiku 🙂 to se vzdy hodi, zvlast pokud jde o kseft, je to zaklad… najit si nejdrive praci u zamestnavatele, tim nic neriskujete a sbirate zkusenosti v oboru … nasetrit potrebnou pocatecni invesitici, vedle toho se cukrarkemu remeslu venovat i jako konicku, hledat vhodne prostory, pripravit si lepsi pristup k cilove skupine zakazniku, poucit se z chyb a ve vhodne chvili se do toho pustit na vlastni pest

urcite neni dobry start, uver … a nejisty skok do neznama
Doplňuji:
neveril bych kvalite tzv. rekvalifikačních kurzu, pripada mi to jako prilis tenky led a ne stabilni zaklad … ale treba jsem jen prilis opatrny a cele by to slo uspesne absolvovat i rychleji nez pres karieru uspesne provozni ktera se teprve s potrebnymi zkusenostmi na trhu osamostatni 🙂

Další odpovědi
ReHu

Zeptala bych se na živn.úřadu. Tam by vám měli říct, co k tomu je potřeba. I co se týče hygieny. Aspoň si to myslím.
Pokud začnete nějakou malou útulnou cukrárničkou, zjistíte jaký je odbyt, postupně se může zvětšovat. Omrkněte okolí, ohledně konkurence.
Pak dejte echo, přijedu na nějakou mňamku.

elektrikář

Můžete zkusit i odborné učiliště a udělat si výuční lit. Jít někam pracovat do cukrářské výroby a lecos tam okoukat.Na vlastní výrobu potřebujete Dílnu, stroje, Hnětače šlehače chladírny.Misto na sklad surovin,Sklad a lednici na vejce, pece.Nerezové pracovní stoly.Přípravnu a dílnu vykachlíkovat. Pak tu prodejní prostoru a vybavení další chladírny vitríny kávovar, Kávový mlýnek,Myčku na nádobí,Příbory,Ta­líře a hrnky, sklo,stoly židle.Prostor vybavit toaletami pro pány dámy a personál.Po vyučení nebo kurzu mate možnost získa živnostenský list. Další administrační skutečnosti vám řeknou na živnostenském úřade. Dopjít si na hygienu předložit stavební výkresy prostor a upřesnit si s nimi jejich požadavky kolik umyvadel bezdotykové kohouty. Svojí zravotní prohlídku a nechat vystavit zdravotní průkaz.Pokud projdete touto křížovou cestou.Mužete dílnu a provozovnu začít vybavovat.Pokud se Vám to povede požádat o kolaudaci prostor.Pak hygienickou kontrolu. Cukrárna musí být na místě kde chodí lidé. U školy,námněstí nebo větších obchodů.Ze začátku můžete zboží jen prodávat případně nazdobit hotové korpusy.Stroj na šlehačku,výčep na nealko, stoj a chladák na zmrzlinu. Musela by jste mít bohatého sponzora.Držím vám palce.Přišel bych pomoct a pak ochutnávat.
Doplňuji:
Některé učňovské školy když mají málo žáků dělají rekvaslifikační kurzy. Jinak se poptat
na živnostenském úřadě nebo na radnici odbor pracovních sil.n Hodně štěstí.

pondělí

tak na to potřebujete,asi dva miliony,vhodné prostory se schválením higieny
a hlavně solidní zaměstnance
protože to poslední v česku není,
kradou jak straky ,tak to raději vzdejte
ale zase jak ty miliony vytáhnete jen tak s kapsy,tak si pohrajte

elektrikář

Zajít si na učňovskou školu, tam jistě najdeš někoho kdo ti poradí.Jinak knihovna
Stravovací a výrobní normy.Hygienycké normy.
Receptůry. A hledat třeba na internetu. Hodně štěstí.

lilibou

samozřejmě že vystudovat školu by bylo lepší, jenomže to já z osobních důvodů nemůžu.a už bych si na to ani netroufla..a hlavně ze zkušenosti vím,že vystudovaní lidé jsou na tom kolikrát hůř než lidé pouze se středním vzděláním..