okop

Poradíte ohledně nového zaměstnání a úřadu práce?

Ahojte. 31.1 jsem skončil v práci,(skončila smlouva) zaměstnavatel mi proplatil asi 5 dni dovolené,jelikož jsem si chtěl užít tochu volna,tak že zůstanu do 10.2 doma a na pracak se hlásit nebudu a do nového zaměstnání nastoupím 13.2 jak jsem měl dávno naplánováno. Bohužel z osobních důvodů jsem nastoupit nestihl,nyní jsem si našel novou práci ale závodní lékař má tento týden dovolenou a než si vyřídím doktora atd. Začne nový měsíc. Ja budu tedy měsíc doma a podporu nedostanu žádnou. A moje otázka zní: Když se dnes zajdu nahlásit na pracovní úřad je nějaká šance že dostanu podporu za celý měsíc nebo jen za dny kdy budu hlášen na ÚP a nebo to mam nechat plavat,pracák neřešit a do práce nastoupit 1.3 ? S úřadem práce nemám žádné zkušenosti, proto se obracím na vás :) děkuji :)

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Bohužel hapiky nemá pravdu ani v jednom, mazat mu však odpověď nebudu.

  1. Sociální pojištění nehradíš.
  2. Hradíš jen zdravotní pojištění, ale pokud se ještě během února zaregistruješ na ÚP, hradí jej za tebe stát.
  3. Podporu, splňuješ-li ostatní podmínky pro její přiznání ti bude přiznána ode dne registrace.

Jelikož hodláš únor nechat být, pojišťovna, resp. zdravotní pojišťovna nevymáhá pojistné po dobu 30 dní, takže pokud nastoupíš 1.3., nic se neděje.
Ale doporučuji se zaregistrovat i na těch pár dní, budeš mít klid.

Další odpovědi
hapiky

Na pracák jsi měl zajít hned po ukončení pracovního poměru. Teď se vystavuješ sankcím v podobě nutnosti zaplacení soc. a zdr.pojištění za ono chybějící období. Není to zrovna málo. Úřad práce nejenže poskytuje podporu v nezaměstnanosti, ale platí za tebe i soc. a zdravotní pojištění.(pokud se uráčíš přihlásit)