Niikii

Chci napsat knihu!

Ahoj,chtěla bych napsat knihu.Je to už dávno můj sen,ale nevím na jaké téma.Už od dětství jsem spisovatelka,ale popravdě nevím,o čem psát.Prosím anpište mi pár témat,o kterých si myslíte,že by lidi mohlo bavit..Děkuji

Nejlepší odpověď
1popelka1

A o čem tedy píšeš, když nevíš o čem psát?:-)
Co by mohlo lidi bavit? Kdo se zajímá o historii, tak dává přednost literatuře faktu nebo historickým románům atd.

Ale ty máš na mysli nejspíše beletrii. Když to hodně zobecním, tak z beletrie jdou nejvíce na odbyt červená knihovna, životopisy, co se týče mužů ti dávají přednost literatuře faktu, dobrodružným…

Zkus čerpat ze svých zkušeností, z toho, co jsi zažila a půjde ti to hezky od ruky ;)

Další odpovědi
quentos

sám už píšu druhou – zatím do šuplíku – , takže vzhledem k mnohým pozitivním ohlasům mých čtenářů mohu za sebe říci následující: nejlépe se píše to, co napsal život, nejlépe Váš vlastní. Nemusíte pdsát svůj životopis, ale když už budete psát fiktivní beletrii, nechte se svým životem inspirovat – zápletky, které se skutečně staly, sebelepší spisovatel nevymyslí. Ne nadarmo se říká, že nejlepším spisovatelem je život sám.
Potažmo z toho vyplývá, za hlavní postavu pokud možno nevolte muže. Spisovatelky se do mužské duše málokdy umí vcítit (a totéž platí o spisovatelích a ženských duších).

JayDee446

Pokud se chcete věnovat tvůrčímu psaní do budoucnosti, zkuste napsat nějaké kratší povídky, novely. Kniha potřebuje mít silný příběh, pointu. Když nevíte, co psát, nepište. Z toho nikdy nic nevznikne. Pokud pointu máte, ale jen nevíte jak začít, Neseďte u papíru (počítače) s podepřenou hlavou, ale raději si uvařte kafe, sedněte si a zapřemýšlejte. Nebo vyražte za inspirací do přírody… Je toho spousty. Všude. Hodně štěstí.

ReHu

Myslím, že hlavní devizou spisovatelú je fantazie a tudíž by měli vědět o čem psát.
Témat je kolem všude. Jde o to, jak k nim přistupuješ.
Někdo projde kolem běžné věci ani si jí nevšimne, ale člověka s fantazií již zaujme a napadne ho příběh. Třeba malý, ale ten se může i rozvinout.