Fyona

Jak správně začít psát knihu?

Dobrý večer Všem,mám takový dotaz.Mohl by mi někdo poradit jak správně začít psát knihu??Již několikrát jsem se o začátek pokoušela,ale vždy mě něco přesvědčilo,že to nedělám správně.Díky všem za případné odpovědi

Nejlepší odpověď
JayDee446

Pokud se chcete věnovat tvůrčímu psaní do budoucnosti, zkuste napsat nějaké kratší povídky, novely. Kniha potřebuje mít silný příběh, pointu. Když nevíte, co psát, nepište. Z toho nikdy nic nevznikne. Pokud pointu máte, ale jen nevíte jak začít, Neseďte u papíru (počítače) s podepřenou hlavou, ale raději si uvařte kafe, sedněte si a zapřemýšlejte. Nebo vyražte za inspirací do přírody… Je toho spousty. Všude.

Další odpovědi
quentos

nelze to říct obecně, záleží na žánru. Nejosvědčenější začátek je tzv. in medias res – vtáhnout čtenáře rovnou do děje bez jakéhokoli úvodu a okolnosti vysvětlit dodatečně

HOMER

To je dost těžké,já si myslím,že existují dva způsoby:
1.Rozmýšlení nad každým slovem,nekonečné řešení prkotin..
2.Psaní tak rychle,že doslova zaznamenáváš myšlenky na papír..
Jde asi o to začít u toho druhého způsobu a taky ho udržet,přestože bude třeba vhodně volit slova atd.když to nejde nemá cenu se trápit,musí to přijít samo…

atriplex

Začni cokoliv psát, stejně než bude dílo hotovo, budeš mít text přepsaný tisíckrát, takže je jedno, jak začneš. Hlavně mít vymyšlený příběh.

Lira

První je důležité si pořádně rozmyslet příběh, občas pomáhá si někam napsat body, které můžete při psaní použít. Já také píšu a pomáhá mi, že si to vše promyslím a připravím a potom píšu. Pokud mi dojdou nápady, tak si dám chvíli pauzu.