Avatar uživatele
Dvorní šašek

Četli vám vaši rodiče před spaním pohádky, když jste byli malé děti?

Neopouští se dnes od toho?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? da ny, aliendrone, Filip84 před 687 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Ano, a moc ráda na to vzpomínám. S mužem si dnes občas předčítáme z obrovské knihy plné krátkých detektivek. A je to fajn 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano četli, stejně jako já jsem četl svým dětem a oni čtou vnukům.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Ano, četli. I prarodiče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Rodičové málo, ale báby četly. Krásu nesmírnou – Koschei Bessmertniy, Vasilisa Krasivaya, Baba Yaga. I jiné „sovětské“ pohádky – třeba Vetra-Bogatyr. Pak pohádky z DDR (Německé pohádky). Ale, jako, „sovětské“ pohádky pro mne vždycky budou #1. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Moc ne, misto toho mě naučili číst, abych neotravoval. Zato má starší starší nám před spaním často vyprávěla příběhy o paní Čumsemčumtam, která pořád jen prděla, padala do popelnic a tak vůbec. S mladší starší jsme ji za to milovali a hrozně se tomu smáli. Jenže pak obvykle přiběhl vati, rozsvítil – „CO JE TO TADY?!!“ A my usilovně předstírali spánek. :)

Co naděláš, pokrok nezastavíš. S možností nákupu audiokazet s pohádkami (natož když přišly pohádky na VHSkách – pro rodiče POŽEHNÁNÍ zapnout TV a pustit) umění vyprávění pohádek přirozeně upadá. ale…

Počítám ještě tak rok, než se prasynovec pořádně rozmluví, pobere trochu rozum (ne že by dnes nekomunikoval, ale to „gu gu“, „kchááá“ atd. je o ničem) mu začnu pohádky vyprávět, abych ho připravil na život. Už teď mám v hlavě rámcovou představu příběhů o „PROGRESIVNÍM GENDERÁKOVI“ (přirozeně pokud budou babička i maminka spolehlivě z doslechu)! ;) :D :D

Tudíž ještě nějakou dobu tradice vyprávění pohádek dětem nezanikne. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Samozřejmě, hlavně maminka. Stejně, jako já svým dětem Obě jsou čtivci.
U partnerů je to slabší. Rodiče jim nečetli nic (možná to souviselo i se vzděláním, rodiče bez maturity, děti rostly jako dříví v lese….). ;D
Taťka mi promítal asi 6 pohádek na promítačce a vyprávěl. Stále dokola. Moc na to vzpomínám

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ano, nejvíc maminka, tatínek jako voják byl hodně mimo domu. Ale četl i on. Pamatuji si zčásti nějakou o Budulínkovi, o jelenovi Zlaté parohy. I sradnovní, to táto – byl jednou jeden král a ten měl tři dcery. Jednou si k sobě zavolal nejstaršího syna atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ano. A po 11 letech jsem četl já před spaním mladší sestře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Četli i vyprávěli zpaměti. A já potom svým dětem také.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Ano,četli,rodiče i děda s babičkou.
Krásu nesmírnou jsem s četl sám až v pozdějším věku,ještě jí někde u rodičů mám.
Když byl syn malý,taky jsme mu četli,Krtečka,Ma­šinku Tomáška…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Ano četli, šašku,

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Filip84>>> Tywoe, na tu knihu (Krása nesmírná) si PAMATUJI! Dokonce i na ty tituly – O překrásné Vasilise, Kostěj nesmrtelný atd. Samotné příběhy se mi nevybavují, zato si vzpomínám, že byla NÁDHERNĚ ilustrovaná (realisticky, žádné ty k zblití moderní jakobydětské čmáranice), velká A4 a asi 3cm tlustá, je to tak? Nad těmi obrázky jsem strávil stejnou dobu, jako nad textem a dětská fantazie běžela na plné obrátky… :)

Avatar uživatele
Filip84

Mě se, vždycky, strašně líbilo, jak ta baba yaga létá v té bečce, že ještě za sebou zametá ten vzduch. Nebo ty dřevěnice, co měly na krovu trám, a na něm lebku. U nás jsou dřevěnice, teďka už je to slabší, ale když jsem byl malý, tak jich bylo víc, a já jsem se všude ptal, proč nemají v krovu trám, a na něm lebku! 🙂

Jo, je to tak: https://kniho­bot.cz/b/138772­5?gclid=CjwKCAj­wqauVBhBGEiwA­XOepkQF035JlKfA­NAcutg4OcU1ea7Xy­yHI9kAt55Stk2­BStYBvVAcPz53ho­CigQQAvD_BwE

Avatar uživatele
Malvína

Je to tak. Mám doma a semtam v ní zalistuji 🙂

Avatar uživatele
aliendrone

Filip84, Malvína>>> Já měl ještě „stalinské vydání“ https://www.da­tabazeknih.cz/dal­si-vydani/krasa-nesmirna-233823?lang=cz , ale počítám, že jinak to bude shodné. :)

Nový příspěvek