Boy 13

Poradíte, proč zvoní budík v telefonu, i když mám telefon vypnutý?

Jak je možné, že když vypnu telefon a mám nastaven budík, tak on se přesně zapne na nastavený čas, když je telefon vyplý, tak by neměl pracovat, tak jak je možné, že se zapne budík?

Původní neotázka
Čas v telefonu

Nejlepší odpověď
anonym

Dokud máte vloženou baterii v mobilním telefonu, tak mobil zcela vypnutý není. Je to pojištěné právě z tohoto důvodu, aby vás třeba mohl probudit. Však když naše tělo spí, tak mozek přeci taky funguje dál 😉

Další odpovědi
bolak

Nepokoušej se tomu přijít na kloub, bylo by to zbytečné. Je to jen další z řady zázraků které učinil Bůh, a další nezvratný důkaz jeho existence.

Dochy

Ty „hloupé“ telefony to tak mívaj standardně (netvrdím že všechny, ale přinejmenším většina ano). To že nechceš aby Tě někdo otravoval v noci telefonama a SMSkama a chceš šetřit baterku obvykle neznamená že nechceš ráno vstávat.

Problém je u většiny smartphonů, které když se vypnou, tak se vypnou opravdu natvrdo a nějakej budík je nezajímá. Myslím, že díky tomu už zaspalo docela dost lidí po přechodu na „lepší“ techniku.

I v klasickém PC jsou obvody udržující hodiny a hlídající nastavený alarm, které jsou schopny při vhodném nastavení PC vzbudit (před časem jsem měl takto udělané nahrávání TV pořadů. PC se hodinama probudil pár minut před začátkem pořadu, pořad nahrál, nastavil budík na začátek dalšího požadovaného pořadu a zas se vypnul)

gecco

Evidentně není vyplý… Ne ´celý´…
😉

led

zjednodušene pre 13 ročného a mladšieho…
Tak ako človek nevypína úplne aby si zachoval funkčnosť, tak ani mobily a počítače nie sú úplne vypnuté. Minimálne majú zapnuté mikroobvody so základnou konfiguráciou časového kmitočtu a nastavenia funkčnosti. Tieto sú napájané vloženou batériou.

klumprt

Znám způsob, jak vypnout telefon tak, že už ani nepípne. Potíž je v tom, že pak ho už nikdo nezapne.

JJavorik

Mně by zajímalo, zda lze přinutit desktop PC, aby se v požadovaný čas zapnul. V nějaké předchozí odpovědi jsem se dočetl, že snad ano. No, uvítal bych, kdyby se mi doneslo – jak tedy? Děkuji za seriózní odpovědi.

Dochy

JJavornik: Na to jsi mohl položit dotaz. V historii to najde málokdo.
V BIOSu počítače je třeba mít nastaveny správně hodiny, pak tam nastavit alarm (bacha počítače mají různé možnosti nastavení, třeba jsem měl počítač který dovolil nastavit jen den v týdnu a přesný čas – takže by se pak třeba počítač zapínal každý týden) a někde v možnostech probouzení nastavit že to probouzení chceš mít aktivní (dále lze povolit probouzení po síti (WoL), z USB apod…). Bacha, každé PC má ale jiné možnosti, tuším že např u notebooků podobné možnosti nebývají. A PC samozřejmě nesmí být předpotopní – AT se vypínají vypínačem natvrdo (ok, předpotopní být můžou, ale ne z doby před Adamem)

Pokud je bios alarmu schopný, dají se najít i utility co to nastaví např. z windows.

a zas bacha… některé počítače se dokáží úplně zapnout, jiné se zapnou jen po hybernaci.