Gestas

Byla za komunistů tržiště?

A pokud ano, tak kdo tam prodával? A neptám se teď na dobu těsně před kontrarevolucí, kdy už bylo povolené soukromé podnikání.

Nejlepší odpověď
annas

Určitě tržnice byly. Ale provoz jen ve středu a v sobotu. Prodávala se zelenina, květiny at d, Víc nevím, já jsem tam nechodeila, ale moje kolegyně vžcdy ráno v 6 šla nakupovat. .

Stále v tomto městě existuje historická budova tržnice – od r. 1898 . O ní se už několik roků diskutuje, že se upraví stejně jako okolí, kde bývaly stánky.

Zřejmě stylem, co se vleče, neuteče …

Kolem budovy byly pulty na vystaení zeleniny, protož v budově se vystřídaly různé obchody.

Další odpovědi
ivzez

Byla. Asi ne všude, ale byla.

Měla jserm ráda prostějovské tržiště. Bylo docela velké,
prodávali tam zeleninu, ovoce, houby a kytky. Občas někdo
nabízel záclony, ubrusy, ubrousky nebo povlečení.

led

V Bratislave bolo veľké Centrálne trhovisko, na ktoré boli zložené aj populárne piesne, kde ste mohli stretnúť nielen obyčajných obyvateľov, ale aj rôzne Legendy kultúry a histórie. otvorené od pondelka do soboty od zeleniny a ovocia po spotrebný tovar. Keď sa zrušil starý trh pri nákladnej stanici, presťahovali ho o necelý 1km na starý bitúnok. Nepamätám, že by mal nejakú pauzu, okrem Vianočných sviatkov. Ešte na Štedrý večer ste si tam mohli kúpiť kapra a stromček a nejakú zeleninu a ovocie. Okrem neho bolo aj niekoľko menších v jednotlivých štvrtiach.
Predávali tam súkromné osoby svoje prebytky zo záhrad, ale aj štátny podnik.
Trh typu predaja koní a dobytka bol len jeden centrálny pre celé Slovensko.

Kepler

Nějak si nepamatuju, že by existovala třeba tržiště se zeleninou apod. Ale byly různé blešáky vč. autobazarů, kde se dalo sehnat všelicos, od starožitostí až po součástky na auta. Jednalo se ovšem o použité zboží a jednorázový prodej bez nutnosti vést účetnictví a o výdělečnou činnost se nemělo jednat.