Avatar uživatele
maschin

bufeťáci za komunismu

Co to bylo za lidi a proč (prý) dojídali zbytky jídla v bufetech?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, quentos před 3981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Stretávali sme sa s nimi hlavne v bufetoch najnižšej cenovej skupiny, pri stánkoch rýchleho občerstvenia, v pivárňach…
Boli to väčšinou ľudia, ktorí pre svoju záľubu v alkohole boli vyhadzovaní zo zamestnania, stratili svoju ľudskú dôstojnosť, až začali z núdze, kedže peniaze nemali, vyberať kontajnery, dojedať a dopíjať zvyšky jedla a hlavne piva. Zamestnávať takýchto ľudí, bolo rizikom pre zamestnávateľa. Nájdeme ich aj teraz, niekedy dokonca pod maskou dobre vyzerajúceho podnikateľa.
Doplňuji:
Okrem týchto boli a ešte aj sú aj iní bufeťaci
pokračovanie v diskusii

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Popisuje to přesně „led“.Byli to převážně lidi jako dneska bezdomovci, akorát tito měli kde bydlet.Ještě doplním odpověď „leda“ též se pohybovali v nádražních restauracích.Říkalo se jim též „somráci“, což znamená, že somrovali (žebrali či dojídali ) zbytky jídel v těchto zařízeních.
Také když viděli někde nedopitý půllitr piva ( a nebo pokud si někdo od toho piva odskočil na záchod) tak se snažili ho dopít.Jejich slova ke spolustolovníkům začínala:„Je toto pivečko volné?“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Bufáč Vindobona hlavní třída K.Varů.Všechny možné hotovky,brambo­ráky,saláty,k pi­tí od samého rána od rumu až super točenou kofolu a všudypřítomné somráky,bufeťá­ky.Chodila jsem tam téměř každý den,nikdy se mi nestalo,že by mi nějaký něco uzmul z talíře..Vždy se zeptal.Slečna(teh­dy)bude dojídat?Je to volný?Teprve pak se pustili do zbytků na mém talíři.Co to bylo za lidi?Jako dnes:Nemakačen­kové,chudáci,li­dé staří,nemocní,al­káči,už tehdy sem tam nějaký feťák,prostě směska.,Voněli" mi ale víc,než ti,co dnes sedí před supermarketama.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

V Praze bylo jejich oblíbené místo na Václavském náměstí v bufetu Koruna. Fajnšmekři si nosili vlastní lžíce. Třeba tam za pivo pomohli sbírat nádobí. A měli jednu zajímavou vlastnost. Jakmile se někde objevila uniforma – okamžitě zmizeli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Okrem týchto boli a ešte aj sú aj iní bufeťaci
Sú to ľudia, chodiaci na recepcie a akcie „zadarmo“ sa najesť, prípadne uchmatnuť jedlo, pitie do šikovne upravených a nenápadných vreciek a tašiek, z hotelov si odnášajú, čo sa dá (aj toaletný papier), na raňajky chodia zásadne s taškou (veď, kde by najľahšie schovali rohlíky, masielko, lekvárik, salámik, ovocie…)
Títo ľudia tiež boli a sú v každej spoločnosti – tvoria akúsi protiváhu skutočným bufeťakom.

před 3981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

led, uvítala bych, kdybys příště takovéto příspěvky nedávala do diskuze, ale napsala je přímo do odpovědi. Co na tom, když ta bude o pár řádků delší. Některé odpovědi jsou na celou stránku a nevypovídají o ničem. Je nesmysl, aby něco podobného bylo až v diskuzi, když vlastně jde o pokračování odpovědi.

před 3981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Dávala som to preto do diskusie, pretože to nie je priamo na otázku a súčasných „bufeťákov“ takéto pomenovanie dosť dráždi…
„bufeťák“ nie je totiž len človek dojedajúci po druhom, ale aj v prenesenom význame to isté robiaci duševný bufeťák – vydáva vytrhnuté (jemu hodiace sa) časti myšlienky druhých, prípadne aj celú, za vlastné.

před 3981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Přesně tohle jsem chtěla napsat. U nás se jim také říká „Holubí letka“.:-)

před 3981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To je moc hezký..holubí letka.Fakt dobrý!

před 3981 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek