mzn

Budu takto přijat na školu?

Ahoj, mám v plánu jít na střední školu, která by se mi v životě hodně hodila.
Abych byl přijat na školu, potřebuji mít průměr lepší než 1.8, což není problém, můj větší problém je takový, jestli budu přijat, jestli budu mít 1/2 trojky z předmětů, které na této škole ani nejsou? (Fyzika, Chemie)
Minulý rok bylo přijato 50 žáků z 50, a je to jediná škola v ČR sveho druhu.
Děkuji za odpovědi ^

Odpovědi
Drap

Nikdo z nás ti nedokáže odpovědět pokud nemá křišťálovou kouli. Lépe by bylo informovat se přímo na konkretní škole. Přijetí na každou školu má jiné podmínky. U některých SŠ nehraje prospěch na ZŠ téměř žádnou roli, u některých naopak dost velkou. Rozhodující bývá u většiny výsledek přijímací zkoušky pokud se koná.

annas

Ptáte se na špatném místě. Vybírá ředitel školy, má stanovený piočet žáků, neví, kolik se jich přihlásí, jaký budou mít prospěch a jak složí státní přijímací zkoušky, které jsou od roku 2018 jednotné.

Rovněž ví jen ředitel, které známky započítává do pořadníku pro přijetí.

Musíte si věřit, že bude u přijímaích zkoušek úspěšný a že se zařadíte mezi přijaté.

Edison

Já křišťálovou kouli mám… Ale jsem dost drahej… 😉