Baruš-lolli

Jaká je šance na přijetí? Přestali byste věřit?

Dobrý den.
Dnes jsem dělala 2 přijímací zkoušky na gymnázia (střední školy).
Z jedno gymnázia ještě nevím, ale nevidím na tom nic pozitivního a myslím, že to nedopadne dobře.
Z toho druhého už výsledky vím, vzali 30 dětí a já jsem 33.
Tedy třetí pod čarou. Pro mě úspěch…
Podávám odvolání, myslíte, že je šance na mé přijetí?
To by nebylo tak hrozné, jako kdyby mi to matka neustále nevyčítala. Udělala jsem pro to hodně. Měsíc se připravovala, učila a chodila na přípravné kurzy. Ona mi teď vyčítá, jak jsem jí pokazila život, že je to ostuda a že jestli mě nepřijmou, všechno bude v prdeli. Jsem z toho smutná, zklamala jsem jí a mám výčitky… Chtěla bych si za to něco udělat, ale nemám odvahu skočit pod vlak, z mostu, podřezat si žíly…
Jestli mne nevezmou, začne mi doma nepředstavitelné peklo… Co mám dělat lidi? Vážně nevím…
Přestali byste věřit, nebo byste spíše věřili tomu, že by vás přijali na odvolání? Předem děkuji :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Baruško je fakt blbé, že na tebe máma takto tlačí. Nic v prdeli nebude, pod vlak neskákej, život půjde dál i bez gymplu.
Navíc je docela pravděpodobné, že tě jako 3 pod čarou ještě přijmou a pokud ne, tak na konci prázdnin, klidně i začátkem září obejdi všechny gymnázia v okolí a poptej se na volné místo, pokud ho budou mít, rádi ho zaplní, na každého žáka dostávají velké dotace.
S mámou si promluv, řekni ji vše na rovinu, tak jako tady nám, snad ji to dojde a přestane. Jistě tě má ráda a někdy právě z přehnané lásky dokáže matka dítěti ublížit.

Další odpovědi
Quimby

Ahoj, ničeho se neboj, vem si, že si sama dělala příjmačky na více škol a těch 32 lidí co je před tebou taky, takže určitě se najdou aspoň 3 co půjdou jinam.
Já jsem šel na gympl, když se nedělaly příjmačky, ale bylo nás něco přes 70, brali 30 a nakonec nás ve tříde bylo jen 28.

iceT

A já budu hnusná:ctěné matince řekni,že pokud jsi jí pokazila život,neměla tě mít,pokud na to nebyla připravená.Ano je to hnusné,ale je to tak.
Takovéhle řeči rodičů vůči potomkům,pokud někde neuspějí dokážou velice ublížit ještě nedospělému a citlivějšímu člověku,ale toto matinka zjevně nechápe.Mnozí rodiče si úspěchem svých dětí kompenzují vlastní neúspěchy.
Takže hlavu vzhůru,ještě nic není ztraceno.

da ny

Sklidíš, co jsi zasela :)
Měsíc příprav je nedostatečný, měl být systematický…
OSTUDA TO NENÍ (takhle uvažuje přízemní maloměšťák), pokud tě nepřijmou!
Mamka se chová VELMI NEROZUMNĚ, přejde ji to – doufám. Rodiče někdy po dětech chtějí to, co sami nedokázali nebo považují za automatické.
Pokud ti vyčítá, že jsi jí zkazila život, bylo to v afektu nebo potřebuje odbornou pomoc psychiatra. Milující matka, by to měla zvládnout a ne takhle ulítnout.
Nikdo nás neučí být rodiči, nemáme patent na rozum, jsme chybující.
Tohle bych své dceři nikdy neřekla !!!
Udělal to otec, když se v 5. třídě nedostala na gymnázium.
Z 9. třídy ZŠ tam šla bez přijímacích zkoušek se samými jedničkami (3/4 třídy ze 30). Trvalo pár let, než mu to odpustila a nabyla pošramoceného sebevědomí.
Někdo dojde k svému cíli klikatější cestičkou. Důležité je co chceš ty a co se pro zo pokusíš v budoucnu udělat. Za rok bys to mohla zkusit znovu z jiné školy, na které budeš.
Plň svá přání, ne cizí. V 15 letech člověk nemá příliš jasno, často jen poslechne rodiče nebo jde tam, kde zbylo místo. Nic není ztraceno, časem se někde najde :).
Gympl je dřina :) nebo ho prolezeš se 4 a těžko se někde uplatníš, nebudeš ničím. Je třeba pokračovat dál na VŠ, VOŠ, JŠ nebo absolvovat odborné vzdělávací či rekvalifikační kurzy.
Někdo je šťastný jako kuchař, kominík, pokladní, švadlena a zdaleka nemá zkažený život.
Pokud chceš studovat a máš na to, cestu najdeš.
Stáhni si a vytiskni mou odpověď a klidně ji dej mamcena stůl nebo do ruky :), snad pochopí…
Odvolání podejte. Někteří jedničkáři jsou přijati na 2 – 3 školy, nějaké místečko se může uvolnit 😉.

Adula.57

Určitě tě vezmou. Já byla u přijímaček na jedný škole asi druhá pod čarou a vzali mě. Uvidíš že tě vezmou na obě dvě, protože školy mají za každého žáka peníze tak jich nabírají co nejvíc, jenže škol je víc a víc, tak většinou ještě obvolávají jestli na tu školu kterou sis nevybrala náhodou nechceš. A to s tvojí mámou bych neřešila. Já to měla stejný. Prostě se chovej normálně a řekni jí že si se připravila jak nejlíp si mohla a že to kdyžtak zkusíš za rok, nebo jinou školu a v průběhu přestoupíš. Já jsem teď ve druháku a stále k nám přichází někdo nový, protože mu nevyhovuje škola kterou si vybral.

Kelt

Získala jsi ohromnou zkušenost, šla jsi dělat přijímací zkoušky, podala jsi nejlepší možný výsledek a přijatá sei nebyla. Byla jsi třetí pod čarou a máš šanci po odvolání. Ale je třeba se odvolat. Když se neovoláš, přijatá nebudš. Určitě jsou i jiné školy, na které můžeš jít studovat. Počkej, neukvapuj se. Výsledek, tedy tvé umístění závisí na tvé práci, úsilí atd. Ten, kdo byl první, tomu věnoval asi více času, než ty, záleží, jaké máš známky, kdy ses rozhodla ,pro studium a pod. Když to bylo na doporučení tvé matky a ty jsi původně ani nechtěla jít studovat, nebo jsi chtěla studovat na jiné škole a teď tě matka obvIňuje, tak to není dobré. Její přístup ani jednání nejsou dobré. Rodiče často očekávají po dětech zázraky a přitom byly na tom v té samé době ještě hůře. Jak někdo uvedl, léčí si tím své problémy. A nepřestávej věřit. Když věříš, že se ti něco splní, tak se ti to splní a když věříš, že se ti to nesplní, tak se to taky stane. To je zákon víry. Máš život před sebou, tak se snaž dobře vykročit. Ber život jako překážkovou dráhu. Ty příjímačky , to byla jedna překážka a momentální situace u vás, taky.