Pilný Studen

Budu mít střední s maturitou, chci ale změnu, můžu si udělat jinou střední nebo to jde i jinak?

Zdravím. Jsem v posledním ročníku odborné střední a poslední dobou mě tohle omrzelo. Nechci zase odcházet, protože mi už chybí jen pár měsíců, a tak se chci zeptat. Je možno jít na novou střední s úplně jiným oborem, taky s maturitou? Někde jsem četla, že se dá jít rovnou na vysokou, ale v oboru nemám moc zkušeností a tak by mi to moc nepomohlo.
Popřípadě, pokud by bylo možno přestoupit na novou sš, jak a s kým se to řeší? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Přestup ve vyšším ročnáíku není snadný, ve vybrané škole nemusí mít místo takže n nemusíte být přijata, i když byste složila rozdílové zkouškyz předmětů, jimiž se školy liší. , kromě toho byste si musela zvykat na jiné učitele, jiný způsob výuky atd. před maturitou.
Přestup ve vyšším ročnáíku není snadný, ve vybrané škole nemusí mít místo takže nemusíte být přijata, i když byste složila rozdílové zkoušky z předmětů, jimiž se školy liší. , kromě toho byste si musela zvykat na jiníé učitee, jiný způsob výuky atd, jak jsem uvedl výš.

Lepší varianta.

Můžete. Stačí si vybrat školu, kde se otvírá studium pro maturanty, tzv. nástavbové studium.

více v odkazu https://www.stred­niskoly.cz/obo­ry/druhy-studia/nastav­bove.html

Další odpovědi
Aappo

Teď už by byla škoda odcházet před závěrem. To, že si uděláte střední školu v daném oboru neznamená, že v tom musíte pokračovat na vysoké škole. Přestoupit můžete, ale pokud ta druhá škola není podobného oboru / zaměření, můžete jít znova do prvního ročníku. Pokud druhá škola má podobné zaměření, pak by Vás nejspíš jen přezkoušeli a pustili do čtvrtého (závěrečného) ročníku a tam si doděláte maturitu.

Pokud mohu dát tip, dodělejte tuto školu, zatněte zuby, a pak si najděte vysokoškolský obor, která Vás bude bavit. Udělalo to tak spoustu lidí. Navíc, vysoká škola je jiná kapitola a zjistíte, že často poznatky ze střední nejsou v souladu s tím, co se děje na vysoké škole. Logické vyměnit školu by bylo ve chvíli, pokud byste byla třeba ve druhém ročníku.

Pilný Studen

@Aappo
Děkují za odpověď, rozhodně nemám v plánu odcházet a školu dodělám.
Jen jde o to, že teďkom studuji humanitární obor, jenže bych to chtěla změnit na IT, jenomže znám jen pár začátků, tak moje otázka byla mířena jako jestli i bez těchto větších znalostí můžu jít v tomto oboru pokračovat nebo by bylo lepší to začít od začátku.

Aappo

Jo tak, hele, existuje spousta IT kurzů, které lze absolvovat. Není na škodu si půjčit a prostudovat knihy, které se týkají právě IT a studia IT. Určitě se vyplatí navštívit akce a workshopy škol, o které máte zájem. Vím, že některé školy dokonce samy nabízejí uchazečům kurzy a přednášky. Takže ano, můžete klidně pokračovat dál na vysokou, pokud do tohoto dáte vlastní iniciativu, vysoká vlastně o ničem jiném není. Pokud na vaší škole je předmět IT (často pod názvem ICT nebo IKT), je určitě možnost to probrat s vyučujícím, který má přehled. Já měl střední s úplně jiným zaměřením než to, co jsem studoval dál.