vvj

Humanitní nebo přírodovědné zaměření

Chci přestoupit na humanitní nebo přírodovědné gymnázium, na vysvědčení mám samé jedničky a studuji na osmiletém gymnáziu ve třetím ročníku a mé nejoblíbenější předměty jsou dějepis,češti­na,matemika a chemie.Jaká je nejlepší volba?
Doplňuji:
o budoucím povolání nemám jasno ale přestoupit chci hlavně z důvodu špatného kolektivu a upadání gymnázia

Nejlepší odpověď
Kohut57

Čj a D jsou více rozvíjeny v humanitní třídě, M a Ch zase v přírodovědné. Těžká rada. Pravda je , že M a Ch se těžko individuálně dostudují, Čj a D ano. V přírodovědném zaměření bývají chytřejší studenti, protože humanitní obor , si myslí , že zvládne každý. Jde o to , co zamýšlíš dál. Přesto bych zvolil přírodovědný obor a D si vybral navíc , jako nepovinný předmět ,literaturu můžeš číst sama. Navíc se můžeš přihlásit do literárního semináře či kroužku.
Doplňuji:
Jinak přestup z osmiletého na čtyřleté doporučuji . Čtyřleté bývá lepší studijní kolektiv. / poznatek z praxe/

Další odpovědi
anonym

Tak v tom případě mohu doporučit jediné – zůstat na osmiletém gymnáziu. Vaše zájmy se tříští mezi přírodovědné a humanitní předměty. Pokud nemáte sám (sama)jasno, tak nejste zřejmě na změnu připraven(a).
Nikdo za Vás takové rozhodnutí udělat nemůže, to musí vzejít z Vašich zájmů a z Vašich představ o dalším studiu a budoucím životě.

Alesh

A jakej je důvod, že chceš přestoupit? Odpověď je jednoduchá. Co chceš jednou dělat, čím se chceš živit? Podle odpovědí na předchozí otázky si vyber vzdělání. Vychodit „nějakou“ školu umí kdekdo a pak skončí na pracáku, páč zjistí, že mu to bylo celé úplně k ho… . Pokud by tě humanitní i přírodovědný směr lákal naprosto stejně, pak bych ti doporučil určitě přírodní vědy, neboť po absolventech těchto oborů je a nejspíš i bude dobrá poptávka. Nedávno jsem viděl reportáž ve zprávách, že firmy u nás neustále shání techniky, zvláště pak VŠ strojní, informatiky, programátory, stavaře apod.
Doplňuji:
No, k tomu ti musím říct, že přemýšlíš stejně blbě jako většina populace. Řešíš svoje aktuální pocity čili současnost, místo toho, abys řešil svojí budoucnost. Jestli ti můžu radit, začni řešit, to co bude, ne to co je či dokonce co bylo. Najdi si cíl, životní cíl a jdi za ním. Podle cíle se vzdělávej a pracuj na sobě. Obráceně to nefunguje. Musíš si uvědomit, co máš dělat a hlavně proč to máš dělat. Jinak se v tom životě budeš plácat stejně jako většina populace.