Pokročilý

Bolí hodně zlomené zápěstí? Mě jo, je to normální ?

Chci se zeptat, mám zlomené předloktí, skoro u zápěstí, už asi 3. den, strašně to bolí, v noci skoro nespím, Brufen zabírá tak na 2 hodiny, a to nezabere na 100%, je to normální? Bolest je ukrutná, mám sádrovou dlahu, na sádru du až za 3 dny.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zlomenina bolí téměř vždy, ale Brufen není dost
silný na potlačení bolesti u zlomenin přečetla jsem
si leták a je tam psáno toto :
ke snižování horečky,
k léčbě mírné a střední bolesti, např. bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad,
zubů, pooperační bolesti, bolesti při poraněních měkkých tkání jako je
pohmoždění nebo podvrtnutí
při bolestech svalů a kloubů, které provázejí chřipková onemocnění
při bolestivé menstruaci
na doporučení lékaře při revmatických onemocněních.
Tak bych doporučovala zajít za lékařem, aby předepsal
silnější lék např. Aulin :

http://www.lekarna.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Ano,je to normální,první dny to hodně bolí,zvláště večer a v noci,jako ostatně všechny bolesti. Máš to oteklé,jsou tam krevní výrony,špatná pohyblivost.Za několik dnů otok a bolest částečně zmizí a půjdeš na dosádrování.

Zlatý

Bolesť počas liečby môže byť z dvoch dôvodov
1 - najčastejší -, zlomenina nie je prirodzený jav, ale násilne poškodenie kosti, preto aj zvykne prvý týždeň bolieť. Tabletky proti bolesti treba brať opatrne, aby nepoškodili organizmus v čase jeho oslabenia.
2 - nie častý, ale stáva sa - ak by bolesť bola lokálna (nemusí byť v mieste zlomenia) pod dlahou, alebo sádrou, môže ísť aj tlak sádrového obínadla na končatinu (ruku, nohu) následkom tesnosti, alebo sádrovej "bubliny". V takomto prípade choďte za ošetrujúcim lekárom a informujte ho o tejto bolesti (podozrení) . Lekár to skontroľuje a prípadne vymení "sádru". Je to lepšie než bežmyšlienkovo brať utlmujúce lieky a trpieť. (vlastná skúsenosť)

Zlatý

Bolí to, ale neboj, to přejde. :-)

Bronzový

Oni ti v nemocnici fakt nedali prášky, recept na prášky proti bolesti? Kam ti je mám přivézt, jsi z Brna? Já vím co je bolest zlomeniny. Nemá někdo ze sousedů, kamarádek? Je to aspoň brufen 800? Nemeškej a mrkni na google a vyhledej "lékárna nonstop". A běž si pro prášky hned.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.