Bolest v krku vs.těhotenství

Ahoj, jsem ve 4. měsíci těhotenství a už týden mě strašně škrábe v krku. Bojím se si vzít nějaké léky. Poradíte, co by mi mohlo pomoct?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud už vás opravdu silně škrábe v krku nepomůžou homeopatika ani žádné "babské" rady. Nejlepší pro dítě je, abyste se rychle uzdravila. Osobně mohu vřele doporučit Bioparox, více o něm na odkaze. Doporučil mi ho lékař a sama jsem ho v těhotensví užívala. Pomohl velmi rychle! Dál mohu doporučit jen klid, hodně pít, kloktat slanou vodu nebo odvar ze šalvěje (případně šalvějový čaj) a cucat různé pastilky, aby se sliznice udržovala vlhká.
Doplňuji:
Janulko ten paleček sis mohla odpustit, já to myslela dobře. Samozřejmě, že tvá "babská"rada není špatná, také tuto kombinaci používám, ale pokud už je opravdu zle a "strašně škrábe v krku" což nazančuje už pokročilé stadium nemoci, je Bioparox opravdu dobrým řešením a bez obav ho může užívat i žena v těhotenství. Moje odpověď není jediná správná, ale je informativní a pro zadavatelku otázky je stejně hodnotná jako ta tvoje odpověď ! Označit odpověď za neužitečnou mi přijde dost zcestné a přinejmenším dětinské!!!

Zdroj: http://www.lekarna.cz/bioparox -inhsolpss10ml-400da-1/

Další odpovědi:

Pokročilý

Samozřejmě - pokud tě bolí v krku opravdu hodně, neporadím ti nic jiného, než navštívit lékaře. Ale skvělá babská rada, která fakt zabírá - do mléka med, trošku másla a česnek. Chuť nic moc, ale účinkuje to velmi rychle!A Abych nezapomněla - to mléko musí být nejteplejší, jaké sneseš.

Pokročilý

majoránkový čaj,majoránku spař vodou a teplé vypij je to vyzkoušené

Stříbrný

Jednou z možností jsou zábaly krku: namočený kapesník (nebo jiný kus látky) zbalit do igelitu, přiložit na krk a ovázat šátkem.
Další věc, kterou jsem v případech podobných chorob pouřívala já, je tkzv. horká limonáda: Do velkého hrnku dáte 2 lžíce medu, vymačkáte, nebo ještě vydlabete citrón (i s dužinou), zalijete horkou vodou (nikoliv vroucí) a dobře promícháte. Pokud se vám v těchto vedrech nechce pít horké, limonáda se dá pít i po vychladnutí.

Jinak, co se týče léků, určitě se vyvarujte antibiotik a pozor na různé pastilky, většina z nich obsahuje látky, které se v těhotenství při nejmenším nedoporučují!!!

Pokročilý

V lékárnách se také prodává Stopangin, který je proti příznakům angíny. Ale rozhodně raději k lékaři.

Stříbrný

Priznitzovi zábaly, to znamená studený hadřík a přes to suchý,třeba ručník.Asi nebude škodit nějaká cucací tabletka,v mnohých tabletách a lécích jsou příbalové letáky. A hlavně konzultace s lékařem a včas není na zavádu,naopak!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.