těhotenství

Doberý den,
nevíte někdo jaké léky na uvolnění se berou když chcete otěhotnět, pořád to nejde a je možné že to od nervů??

Nejlepší odpověď
Lencis

Na toto téma bych mohla napsat román… nicméně na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď. Žádné léky!

Pokud chcete otěhotnět je nutné abyste byla fit a tělo bylo co nejméně zatížené jakoukoli chemií, nebo i ovlivněno nějakými tišícími bylinami apod. Vím, že je těžké na to všechno nemyslet (jak se všeobecně radí) a proto vám navrhuji zcela opačný postup. U nás to opravdu zabralo. Nejde na to nemyslet, tak na to myslete, ale intenzivně se zaberte ne do samotného otěhotnění, ale do přípravu na těhotenství. Projděte nějakou očistnou detoxikační kůrou, zaměřte se na sebe, na pročištění organismu, příjem minerálů, vitamínů, berte kyselinu listovou. Naučte se meditovat, relaxovat, začněte chodit na jógu nebo začněte lehce sportovat. Zkoušela jste třeba Mojžíšovku?

A k završení všecho si začněte více hlídat svůj cyklus (ne se stát jeho otrokem), ale dělat to pro sebe, pro to, abyste se o sobě něco dozvěděla… měřte si bazální teplotu a kreslete si křivky. Vše o této metodě velice přehledně i s návody, radami atd. najdete na odkaze dole.

Víte, ony všechny ty rady, nemyslete na to, nestresujte se atd… jsou hezké, ale poručit si prostě někdy nestačí. U mě to tedy nešlo… ale jeden velmi moudrý člověk mi řekl, že nejde o to „na to nemyslet“, nejde o to „nemít nervy“… jde o to začít se soustředit na něco co odvede pozornost od úzosti". Hlavu vzhůru, taky jsme čekali, ale dočkali jsme se…

Pokud vás zajímá něco bližšího ohledně „plánování těhotenství“, nebo se chcete ještě na něco zeptat klidně mi napište 😉

Zdroj: http://merenib­t.xf.cz/

Další odpovědi
Dandi

Nevím jestli se na to něco jen tak bere…doporučuji navštívit lékaře a prokonzultovat další postup…

Nuk nuk

Pokud se chystáte otěhotnět, raději bych být Vámi vynechala jakékoliv medikamenty, které nutně nepotřebujete. Většina léků, a tím spíš uklidňujících léků, obsahuje látky, které jsou v těhotenství při nejmenším sporné. Chcete-li otěhotnět, je vhodné se ke svému tělu chovat téměř tak, jakobyste už byla těhotná.
Na druhou stranu máte trochu pravdu, nervózita a příllišné očekáváni, mohou způsobit, že se nedaří.
MOhu Vám doporučit jen pár věcí, jednak se pokuste soustředit na něco jiného, než je otěhotnění. Jezte zdravě, nejdůležitější je kyselina listová, tu budete v případě úspěchu potřebovat hlavně napočátku těhotenství.
Snažte se vyvarovat stresu, alespoň doma a prostě kdykoliv to jde, tak odpočíat.
POkud potřebujete nějaké uklidňovadlo, sáhněte po bylinkách – třeba taková třezalka uklidňuje báječně, ale POZOR na ní pak v těhotenství!!!
Zcela určitě navštite svého gynekologa, aby vyloučil jiné příčiny neúspěchu.
A pokud budete mít dojem, že jsou to vážně nervy, nebojte se zajít za psychologem, ten by Vám měl pomoci od nervozity.

alibaba47

Určitě bych žádné léky nebrala,nejlepší řešení je návštěva odborníka, vyloučit možnost somatické poruchy, a potom řešit poruchy psychické.

alenka901

léky může podle typu vašich obtíží naordinovat gynekolog. Potravinové dopňky (včetně vitamínů, minerálů)

kocicinka2

Je to tak, taky jsem užívala ve všech třech fázích, před otěhotněním, při těhotenství a pak i při kojení

kocicinka2

musím souhlasit taky dobrá zkušenost s femibion brala jsem i při kojení, za sebe můžu jenom doporučit

adelickaa

já osobně teda nijaký jiný tip nemám, jenom zkušenost s femibion, ale to už jsem myslím říkala…

modrokakocka

A nějaké jiné tipy? Koukaal jsem se a je toho fakt hodně, co vybrat je fakt těžké, všechno je to docela podobné

malinaa

Nakonec jsem se teda dala na https://www.fe­mibion.com/cz_CZ/h­ome.html zatím super, uvidíme co časem, ale je to jasná volba

kocicinka2

když jsem byla v tom tak jsem taky užívala doplnky a vitamíny, ale tak nějak za mě to bylo jinak než za vás

modrokakocka

A které teda z toho všeho co se tady píše je nejlepší? Nejozkoušenější a tak?

adelickaa

Je to pravda! Kde nic, tu nic, ale když jsem se dívala a více zajímala tak opravdu ten femibion má za sebou dost výzkumů, a fakt je účinný, asi nejlepší ze všech :)

adelickaa

Je to tak, ani snad o ničem podobném že by tady bylo nevím, ale možná se jen málo kolem sebe koukám

kocicinka2

na výběr je toho dost, ale málo co je dobré a splnuje to co se píše. Nejlepší ze všeho pro mě byl ten www.femibion.cz s tím jsem byla nejvíc spokojená, a co vy? co pro vás bylo ideální?

malinaa

ale je docela dost na výběr ne? sama moc nevím…

adelickaa

já tak jak už jsem psala… takže jinak nic nového vyzkoušeného nemám :D ani o ničem nevím

modrokakocka

super holky a ještě něco máte vyzkoušené, ozkoušené nebo tak dal?rady vítám

adelickaa

za mě je nejlepší v těhotenství brát ten https://www.fe­mibion.com/cz_CZ/h­ome.html jako lepšího jsem u nás v česku zatím nic nenašla

malinaa

Ještě nějaké tipy? docela je to zajímavé číst si co říkají ostatní a s čím byli ok a s čím ne

modrokakocka

a co by jste jakože ja tipy uvítaly? Já klidně ráda poradím, mám dvě děti, takže něco snad už vím…

adelickaa

Jaké máte vy rady a tipy? jsem čekala reakci s radou a jen vyjádření, no tohle snad není ani možné :D :D

adelickaa

za mě je stále nejvhodnější ten www.femibion.cz a proč? No to už jsem psala a říkala, tak se mrkněte nebo se podívejte přímo na obsah a uvidíte proč je to tak skvělé

kocicinka2

Které ty přípravky nebo doplňky či jak se to správně říká jsou nejvhodnější? Tak se nějak koukám po všem možném a nic moc mě nezaujalo

malinaa

tak v tom případě to si taky vyzkouším, tak uvidím jestli budu spokojená nebo ne, ale snad jo. ono vlastně zas tak moc to nestojí

adelickaa

Jako je toho hodně, to je fakt, ale tak přece musíte vědět s čím jste byli nebo jste spokjené né?

modrokakocka

když jsem se dívala na internetu a tak různě po lékarnách a ptala jsem se, tak mám takové různé poznatky, nic konkrétního co by vyčnívalo

malinaa

Co teda všechno jste zkoušeli? co vám holky vyhovovalo nejvíc? Poradíte? koukám se všude možně a je toho tolik, že opravdu nevím

adelickaa

holky, máte některá zkušenost s vitamínem https://www.fe­mibion.com/cz_CZ/h­ome.html v těhotenství? přemýšlím o tom, že si ho pořídím ale pořád nevím mno..

Renatka2

Doporučuji před plánovaným otěhotněním brát už nějaké vitamíny :)

Dammalka

Ahoj! A mohu se zeptat jaké vitamíny? S jakými máš dobré zkušenosti?

Renatka2

Určitě, brala jsem Femibion. Bere se 1 čka už před otěhotněním.

Dammalka

jo to je toto, že? http://www.fe­mibion.cz/
Jsou dobré? Dívám se, že se berou pak v průběhu celého těhotenství a i při kojení. Ty jsi je takle brala?

Renatka2

Ano to je ono. Jj brala jsem až po kojení :) Tak uvidíš, jak se rozhodneš.

Dammalka

Možná ho koupím teda také, když se takle doporučuje. Zeptám se ještě lékárnice. Každopádně moc děkuji :)

Renatka2

Není vůbec zač. Určitě ho zkus koupit. A držím pěsti, at se brzy zadaří, jestli plánujete teprve 🙂

Dammalka

Tak jsem ho koupila nakonec teda také.
Děkuji moc :-* měj se pěkně, papa