Avatar uživatele
Jarunecka

Jaké čaje pít v těhotenství?

Ráda bych se dozvěděla něco o tom, jaké čaje pít, když jsem v jiném stavu? Paní doktorka mi říkala, že s mírou mohu všechno, ale chtěla bych vědět zda je třeba pití zeleného čaje pro nastávající maminky vhodné a případně doporučit nějaké druhy čajů, které jsou pro těhotné vhodné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Vembl

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud jde o těhotenství a čaje, tak je dobré si pamatovat 2 základní zásady:

  1. vhodnější jsou bylinkové čaje, například zázvorový, pampeliškový nebo maliníkový čaj.
  2. černý, zelený a ovocný čaj koupený v supermarketu můžete také pít, ale je potřeba dát pozor na to, abyste nepřekročila maximální denní dávku kofeinu (200 mg), protože pak hrozí, že vaše miminko bude mít nižší porodní váhu.

Obecně ale platí, že s mírou můžete všechno a pokud se to nepřehání, tak i ten zelený nebo černý čaj, ale jen v množství do 2 šálků denně, kvůli vysokému obsahu kofeinu.

Další informace o vhodných a nevhodných čajích pro těhotné najdete například v mém článku (viz. zdroj).

Zdroj: http://cs.medlic­ker.com/384-velky-pruvodce-pitim-caje-v-tehotenstvi/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Jarunecka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Užívání bylin v těhotenství se příliš nedoporučuje, protože jejich vliv na těhotenství není příliš znám. Z těch nejběžnějších byste neměla pít meduňku, echinaceu, kopřivu a mátu.
Při nachlazení nebo i pro běžné pití doporučuji čaj šípkový a ovocné směsi, bylinné směsi na nachlazení konzultujte s lékařem.
Pozor na černé čaje – mohou způsobit zácpu a odvodnění. U černých čajů volte raději ty bez kofeinu. Ideální jsou jakékoliv čaje ovocné.
Tekutiny jsou proti nachlazení nejvíce účinné, pokud je podáváme v teplotě lidského těla.
Nedoporučuje se pít šalvějový čaj, mohlo by dojít i k potratu.
Denně se doporučuje 1 šálek bylinkového čaje.
Doplňuji:
http://www.te­hotenstvi.cz/jak%C3%A9-%C4%8Daje-mohu-p%C3%ADt-v-t%C4%9Bhotenstv%C3%AD-%C4%8Dasto-jsem-nastydl%C3%A1-nev%C3%ADm-jak%C3%BD-%C4%8Daj-m%C5%AF%C5%BEu-p%C3%ADt

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
SuzanKa

Osobně bych ti doporučila komplexnější vitamíny, než jen jedny. Užívala jsem tyto https://www.chytre-miminko.cz/pro­dukty/chytre-miminko-superfolin-1/ a spokojenost maximální. Užívala jsem je pak i v těhu a vše proběhlo hladce.

před 1596 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

S manželem plánujeme miminko a já vím, že bych měla brát vitamíny – možná kyselinu listovou, ale… Nejsou nějaké komplexní vitamíny?

před 1625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

No, je to blbý, no… ta neinformovanost v těhu je hrozná. Když jsem otěhotněla, tak mi na gyndě pogratulovali, sjednali nový termín a hotovo. Žádné další info. Jen jsem se ptala na vitamíny… Tak ty prý brát mám, ale konrétní mi nedoporučili… Jaké máte zkušenosti vy? A co vitamínky, jaké jste si vybrali?

před 1643 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Taky jsem se s tím potýkala. Všechno jsem si musela najít sama… Co můžu, co ne, co se doporučuje, co se zakazuje… Je to otřesný prostě…

před 1626 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

No, holky, to jsem ráda, že v tom nejsem sama, protože přesně tohle pociťuju i já. Jako lékařská péče je senzační, ale informovanost věškerá žádná :(

před 1626 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy