Bojíte se nebo štítíte se pavouků?

Co s pavoukem děláte, když ho objevíte v bytě či domku?
Zabíjete ho, vysajete vysavačem nebo ho chytíte a vyhodíte z bytu ven?
Díky za odpovědi.
Kventosi,nikdo se tě neptal na Jugary,či Braníky,tak laskavě odpovídej na dannou otázku a nepruď,panáčku.

Nejlepší odpověď
eleonnore

Nebojím, ale pořád mě děsí představa, že mi vleze v noci do pusy a já ho sním (ale to je prý trochu urban legend). Proto je vyhazuji.
Ale ne rukama. U sekáčů se bojím, že jim polámu nožičky, u větších pavouků mám strach, aby mě nekousil. Beru na ně skleničky, podsunu pod nimi papír a pak je dám za okno na kytku.

Další odpovědi
konemy

Pavouků se bojím, ale nikdy je nezabiju. Mají právo na život stejně jako já.

Pixma

V bytě nemám takový bordel, abych měl pavouky a vůbec, pavouk je užitečný hmyz.

Drap

Nebojím. Pavouci se mi líbí.

Cenobita

Zásadně pavouky nezabíjím, pavouk je to nesmírně užitečný tvor (není to hmyz, ale pavoukovec), kdyby jich nebylo umřeli bychom na nemoci, které přenášejí mouchy. Pavouka přiklopím skleničkou, vsunu papír do škvírky a přiklopenou skleničku odnesu ven, kde ji vysypu nebo jen postavím a pavouk sám vyleze.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pavouci

Zabíjet pavouky je genocida.

zjentek

Tak mazlíci to nejsou, ale nezbývá, než je delikátně chytit, vynést ven, tam si rozmyslet, kde by jim bylo dobře a tam vypustit. Pavouci se strašně bojej tý ruky. Sám si na ruku nevleze! Žádný jiný zvíře se snad nebojí ruky tak, jak ten pavouk. Je třeba to dobře naplánovat, jinak zdrhá a má pěkné pichi! Pavouk v dlani nešimrá. Dělá mrtvýho brouka. Ale jak venku rozevřeš pěst, tak nezaváhá a opět- take pichi!
Doufám, že ti odpově pomohla a povede to k další tak nutné pomoci přírodě!

Jo, s tou záchranou je třeba to taky rozmyslet. Někdo pavouka jen vyhodí z bytu s tím, že teď žije na ulici, jenže pavouk se při dopadu na tvrdý většinou rozmázne. To většina chytráků neví, že pavouk není hmyz (jako třeba mucha) a nemá silný nohy, na svou váhu, takže to nefunguje jako u kočky, že dopadne, a jde! Pavouk, zvláště tlustej, si pěkně natrhne prdel. Nemusí bejt ani beton nebo šutr, stačí hlína, hrbolek, když nějak blbě trčí a při dopadu těla pavouka na něco podobnýho okamžitě vidíš tu lymfu, nebo co je to za srajdu místo krve, a je po něm, takže- nevyhazovat!!! Položit.
Druhá věc, pokud seš hodně přemýšlivý dobroPÍP a ne tupej flegmatik, tak tě určitě napadne pavouka vypustit na nějakým pěkným místečku s improvizovaným pavoučím bydlením, jako je nějaká dutina, záhyb, roh parapetu, uskladněný dříví, kameny… je toho X. Zkrátka, je to tak cirka 50/50, kdy z podobný skrýše vyběhne druhej, místní pavouk a toho tvýho zachráněnýho rovnou sežere.
Tudíž jakoukoliv záchranu je třeba si rozmyslet, nejlépe mozkem, protože lidi kdeco zachraňují furt, ale podívej se, jak to na světě vypadá! Zduř, z. ;/

jirka F

Žádného pavouka se nebojím(mimo tropických jedovatých pavouků)Jinak když ho uvidím doma tak ho nechám být a nic s ním nedělám někdy se kouknu jak v bytě loví mouchy nebo komáry.

redy

zjentek to je na hvězdičku, co na hvězdičku – to chce hvězdu:-))

zjentek

Nechtěj, ať se zase stydím. Zduř. Teda ty ne, ty ahoj a děkuju ;)